Święta coraz bliżej. Ze sklepowych witryn już machają do nas uśmiechnięci Mikołajowie, pod pięknymi choinkami widzimy cudnie zapakowane prezenty – świąteczna aura zaczyna przybierać na sile. Przedświąteczny czas możemy umilić sobie słuchając piosenek, który pewnie każdy zna. Dziś przedstawiamy subiektywny wybór 10 zrównoważonych hitów na święta.

Wham! „Last Christmas”

Nieśmiertelny hit od 1984 roku dorobił się już wielu coverów. Prawdopodobnie nie ma na świecie osoby, która nie zna chociażby refrenu tej popularnej piosenki. Stała się już tradycją każdych świąt – gdy stacje na całym świecie zaczynają ją puszczać, wiedz, że święta są blisko. Ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, my jednak uważamy, że to świetna piosenka, która nastraja bardzo pozytywnie.

Mariah Carey „All I want for Christmas is You”

Kolejnym popularnym utworem w tym szczególnym czasie w roku jest z pewnością „All I want for Christmas is You”, promujący album „Merry Christmas” artystki. Jeśli przed świętami chcesz wyznać komuś miłość, ta piosenka idealnie się do tego nada – znacie kogoś, kto się jej oprze?

Frank Sinatra „Let it snow”

Utwór napisany przez Jule Styne’a oraz Sammy’ego Cahna w roku 1945. Wykonywany m.in. przez Franka Sinatrę i właśnie tę wersję lubimy najbardziej! Słysząc ten utwór w głośnikach nie sposób się nie uśmiechnąć.

Melanie Thorthon „Wonderful dream”

Kto z nas nie kojarzy słynnej świątecznej reklamy Coca coli, która rok w rok zapowiada zbliżające się święta? Towarzyszy jej jeden z najpopularniejszych świątecznych hitów, czyli „Wonderful dream” w wykonaniu Melanie Thorthon – jeśli usłyszycie go w radiu, pamiętajcie, że święta tuż, tuż!

Bing Crosby „White Christmas”

Każdy z nas marzy o białych świętach – nawet, gdy ich nie dostajemy, Bing Crosby z hitem „White Christmas” pozwala co roku wyobrazić sobie, że takie właśnie są. Utwór z pewnością utrwala w nas pozytywny wizerunek świąt, pozwala na chwilę odetchnąć w przedświątecznym biegu i z pewnością wywołuję choć lekko uśmiech na każdej twarzy. Idealnie nada się również jako tło dla świątecznego rodzinnego wieczoru.

Chris Rea „Driving home for Christmas”

Nieco nostalgiczny utwór wykonywany przez Chrisa Rea, uświadamiający, ile radości dają rodzinne spotkania w święta. Pozwala na chwilę się wyciszyć i nacieszyć faktem spędzania czasu z bliskimi. Polecamy wszystkim kierowcom, którzy w święta pokonują wiele kilometrów w drodze do bliskich.

Czerwone Gitary „Dzień jeden w roku”

Również wśród polskich utworów znajdziemy piękne świąteczne piosenki – „Dzień jeden w roku” to jedna z nich. Piosenka uświadamia nam, że w tym magicznym czasie powinniśmy zapomnieć o niepowodzeniach i konfliktach i nauczyć się wybaczać oraz dobrze życzyć innym.

Anna Maria Jopek i Jeremi Przybora „Na całej połaci śnieg”

Pierwotnie utwór śpiewała Kalina Jędrusik, jednak my zachwycamy się wersją Anny Marii Jopek i Jeremiego Przybory. Przepiękna interpretacja i ciepłe głosy artystów pozwalają nam na moment się zatrzymać i odnaleźć równowagę w tym zapracowanym okresie.

Edyta Górniak i Krzysztof Antkowiak „Pada śnieg”

Kolejny polski świąteczny hit. Przepiękne słowa napisał Jacek Cygan, muzykę skomponował Rafał Paczkowski. Zachwyca również wykonanie Edyty Górniak i Krzysztofa Antkowiaka. Piosenka pozwala odnaleźć piękno świąt i na nowo odkryć tkwiącą w nich magię.

De Su „Kto wie”

W święta spełniają się marzenia – warto w to uwierzyć! Pomoże w tym pozytywny utwór grupy De Su. Jeśli w czasie świątecznych przygotowań złapią Was chwile zwątpienia, włącznie głośno tę piosenkę – gwarantujemy, że przywróci Wam pozytywną energię.

A jakie są Wasze ulubione świąteczne hity? Podzielcie się nimi z nami w komentarzach!

Facebook Comments

One Comment

  • Kamcia pisze:

    LAST CHRISTMAS – mimmo, że pod koniec świąt już nie mogę tej piosenki znieść, to za każdym razem gdy zacyznają ja puszczać w radiu uśmiecham się i cieszę, bo wiem, że niebawem świętaaaa! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy