23 Gru

5 pomysłów na spędzenie czasu z rodziną po kolacji wigilijnej

Wigilia już niedługo, w tym szczególnym dniu ważne jest, aby jak najwięcej czasu spędzić z rodziną. Warto więc nawet po kolacji wigilijnej umilić sobie wspólnie czas, a nie rozejść się każdy w swoją stronę. Właśnie dlatego dzisiaj proponujemy 5 pomysłów na wspólne spędzenie czasu z rodziną już po wigilijnej wieczerzy.

Wspólne kolędowanie

W święta kolędy towarzyszą nam przy każdej możliwej okazji. Nadają temu szczególnemu okresowi niezapomnianą i magiczną atmosferę. Jeszcze przyjemniej brzmią śpiewane całą rodziną. Kiedy już każdy z Was rozpakuje prezenty, zacznijcie wspólnie kolędować. Może ktoś z Waszej rodziny potrafi grać na gitarze czy skrzypcach? Z pewnością mini koncert tego dnia będzie mile widziany. Śpiewając razem będziecie mogli się odprężyć, wyciszyć i zatrzymać chociaż na chwilkę – a przecież o to tak naprawdę chodzi w świętach.

Gry planszowe

Od dawien dawna, jednym z najpopularniejszych sposobów na spędzanie czasu z rodziną jest wspólne granie w gry planszowe. To doskonała alternatywa nie tylko na święta, ale także na co dzień. Dzięki temu odciągamy dzieci od komputera i zachęcamy do wspólnej zabawy. Sprzyja to nie tylko zdrowiu, ale także budowaniu i zacieśnianiu więzi pomiędzy członkami rodziny. Obecnie na rynku do wyboru mamy wiele gier, dlatego z pewnością wybierzemy coś, co będzie odpowiednie zarówno dla starszych jak i młodszych członków rodziny. Z kolei jeśli nie chcecie inwestować w nowe planszówki, z pewnością gdzieś w swoim domu znajdziecie takie niezapomniane gry jak chińczyk, scrabble, domino czy monopol.

Spacer

Wspólny rodzinny spacer, to doskonała okazja do wyjścia z domu i jednoczesnego cieszenia się z obecności bliskich. Krótka wycieczka dobrze zrobi też naszemu organizmowi, bowiem spacer pozwoli szybciej strawić to, co przed chwilą zjedliśmy. Dodatkowo dzięki wspólnym wyjściom pokazujemy naszym pociechom otoczenie i pozwalamy poznawać „nowy” świat. A gdzie udać się na wigilijny spacer? Może to być pobliski park, albo las, dzieci z pewnością ucieszy również widok miejskiej choinki, dlatego warto zabrać je w miejsce, w którym się ona znajduje.

Wspominanie

Nic tak nie spaja rodziny, jak wspólne wspominki. Wyciągnijcie więc z szaf rodzinne albumy czy nagrania wideo. Niech babcia opowie swoje historie z młodości, a tata z mamą przypomną swoje najbardziej szalone wyprawy. Będzie to z pewnością wielka frajda zarówno dla maluchów, jak i starszych.

Świąteczny film

Wspólne oglądanie ulubionej komedii, a może nieśmiertelny Kevin sam w domu? Jasne, dlaczego nie! To również czas spędzony wspólnie z rodziną, pełen śmiechu i uśmiechu na twarzach bliskich – a przecież tego właśnie oczekujemy od świąt, aby w tym czasie każdy był szczęśliwy.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy