7 ćwiczeń do idealnego brzucha

Marzymy o idealnie płaskim brzuchu bez grama tłuszczu. W tym celu wykonujemy różnego rodzaju ćwiczenia, stosujemy restrykcyjne diety odchudzające. Mimo starań, efekty są dalekie od naszych oczekiwań. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: robisz to w niewłaściwy sposób!

Dowiedz się, dlaczego Twój brzuch nie maleje!

Codziennie spędzasz długie godziny na siłowni? Biegasz, jeździsz na rowerze, uprawiasz nordic walking? Niestety, w ten sposób nie pozbędziesz się tłuszczyku.
By do tego doszło musisz połączyć trening cardio z treningiem siłowym angażującym możliwie jak najwięcej grup mięśniowych. Należy ćwiczyć regularnie i intensywnie, w przeciwnym razie efekty będą marne. Do tego potrzebna jest także prawidłowo zbilansowana dieta! Produkty takie jak pszenne pieczywo, chipsy, słodycze, fast-foody czy kolorowe napoje sprzyjają gromadzeniu się gazów jelitowych. Kiedy brzuch jest wzdęty, w pasie przybywa kilka centymetrów. Czujemy się nieatrakcyjne i ociężałe.

Jak pozbyć się oponki? 7 ćwiczeń do idealnego brzucha!

Zarysowane mięśnie brzucha dodają pewności siebie, wzbudzają zachwyt w oczach płci przeciwnej! Panie marzą o talii osy, panowie o kaloryferze. Jak je osiągnąć? Niniejszy poradnik powstał z myślą o początkujących. Zawiera zestaw kilku prostych ćwiczeń, dzięki którym bez problemu wrócimy do formy! Sprawdzi się u obu płci!

Ćwiczenia interwałowe

Sport jest niezwykle ważny, by móc zachować atrakcyjny wygląd i dobre zdrowie. Bez względu na to, czy chcemy zrzucić kilka kilogramów, czy po prostu zadbać o swoją sprawność musimy skupić się na metabolizmie. A tak właściwie na tym, aby go podkręcić. Pomogą nam w tym ćwiczenia interwałowe. To rodzaj aktywności odpowiedni dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha i nie tylko. Ćwiczenia są dość intensywne, wykonuje się je w rundach. Pojedyncza sesja trwa od 20 do 40 minut. Składa się z rozgrzewki, treningu, rozciągania i schładzania. Angażuje różne partie ciała. Szacuje się, że interwały są o wiele bardziej skuteczne niż cardio!

Spięcia brzucha

Spięcia brzuch to bułka z masłem. Uwaga! Niech Cię nie zmyli ta informacja! Prawidłowo i regularnie wykonywanie ćwiczenia potrafią nieźle dać w kość. Nie próbuj więc ciągnąć rąk do góry!

 1. Połóż się wygodnie na macie, dłonie spleć tuż za głową. Nogi ugnij w kolanach.
 2. Angażując mięśnie brzucha, unieś głowę, barki i górny odcinek pleców. Zatrzymaj się na kilka sekund.
 3. Wróć do pozycji wyjściowej.

Wykonuj ćwiczenie w trzech seriach po 6 powtórzeń.

Unoszenie nóg

To kolejne popularne, a przy tym jakże skuteczne ćwiczenie na oponkę. Polega na unoszeniu wyprostowanych nóg ku górze. Angażuje mięśnie płaskie brzucha.

 1. Połóż się wygodnie na macie.
 2. Unieś nogi do góry – utrzymuj tę pozycję tak długo, jak to możliwe.

Wykonuj ćwiczenie w trzech seriach po 6 powtórzeń.

Rowerek

Rowerek to sprzymierzeniec smukłej talii, kształtnych pośladków i szczupłych nóg. Angażuje mięśnie proste, skośne oraz biodrowo-lędźwiowe.

 1. Połóż się wygodnie na macie, ramiona ugnij za głową.
 2. Nogi ugnij w kolanach pod kątem 90 stopni.
 3. Odcinek lędźwiowy dociśnij do maty.
 4. Naśladując jazdę na rowerze, wyprostuj prawą nogę, jednocześnie uginając lewą. Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj ruch na przeciwną stronę.

Plank

To z pozoru proste ćwiczenie angażuje wszystkie mięśnie głębokie brzucha! Przynosi rewelacyjne efekty wizualne! Wysmukla, rzeźbi, wzmacnia.

 1. Połóż się na macie.
 2. Unieś ciało opierając się na przedramionach.
 3. Łokcie trzymaj bezpośrednio pod barkami.
 4. Przenieś ciężar ciała na stopy.
 5. Napnij mięśnie brzucha.
 6. Wytrzymaj chociaż kilkanaście sekund, optymalny czas to jedna minuta!

Wypychanie bioder ku górze

Ćwiczenie angażuje mięśnie brzucha, nóg oraz pośladków. Wykonuj je powoli, dokładnie, z pełnym zaangażowaniem. Pamiętaj o prawidłowym oddychaniu.

 1. Połóż się wygodnie na macie, ręce ułóż wzdłuż ciała.
 2. Nie odrywając dłoni od maty, unieś biodra do góry – razem z nogami.
 3. Wykonuj dynamiczny ruch – góra, dół, góra, dół.

Zrób dwie serie, każda po 25 powtórzeń.

Siad narciarski

Siad narciarski świetnie modeluje i wzmacnia mięśnie brzucha. Jak poprawnie wykonać to ćwiczenie? Oprzyj się plecami o ścianę, zegnij nogi w kolanach. Wytrzymaj tak długo, jak to możliwe.

Podsumowanie

Płaski brzuch to odpowiednie podejście do treningu, żywienia i codziennej pielęgnacji. Przestrzegając powyższych zasad, każdy jest w stanie osiągnąć cel. Należy pamiętać o tym, że efekty nie przyjdą od razu! Cierpliwość zostanie jednak wynagrodzona!

1 comment on “7 ćwiczeń do idealnego brzucha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *