Aerobiczna 6 Weidera czy warto? Opinie, efekty, zdjęcia przed i po!

Z zazdrością zerkasz na umięśniony brzuch Ewy Chodakowskiej? Spokojnie — wierz lub nie, ale Ty również możesz go mieć! Ile będzie Cię kosztowało wypracowanie „kaloryfera”? Czterdzieści dwa dni — dokładnie tyle czasu zajmie Ci dojście do perfekcji! To nie żart! Przed Tobą sześciotygodniowy plan treningowy, znany szerszemu gronu jako aerobiczna 6 Weidera! Przetestowały go miliony! Na czym dokładnie polega? Jakie daje efekty? Czy jest odpowiedni dla początkujących? Czy sprawdzi się u kobiet po ciąży? Poznaj zasady i podejmij rękawicę!

Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Waidera to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych planów treningowych na świecie. Jego nazwa nie jest przypadkowa — zdradza nazwisko twórcy. Josep Weider to ceniona postać w świecie fitness — propagator zdrowego stylu życia, ojciec wolnych ciężarów, specjalista kształtowania sylwetki, współzałożyciel IFBB. „Joe” przyszedł na świat w 1921 roku i wychowywał się w Montrealu, co istotne ma polskie korzenie — oboje rodziców pochodziło z Kurowa. Małoletni Weider zdecydowanie wyróżniał się na tle rówieśników — był niski, szczupły, wręcz wątły. Taka postawa skłoniła go do pracy. Postawił na sporty siłowe — zapasy, trójbój. Z czasem zachłysnął się kulturystyką. Jego ciało zmieniło się nie do poznania! Nabrało pożądanych kształtów i mięśni. Pewnego dnia postanowił podzielić się wiedzą z innymi — w taki oto sposób powstał magazyn Your Physique. Napisany przyjaznym językiem, odpowiednio zredagowany okazał się nie lada sukcesem! Jak widać, A6W jest zaledwie niewielkim procentem jego dokonań, aczkolwiek jej dostępność oraz rezultaty jakie daje wyniosły ją na piedestał. Czy słusznie? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu!

Aerobiczna 6 Weidera na co działa?

Josep Weider opracował trening, który z założenia ma zagwarantować nam silniejszy i wyrzeźbiony brzuch, a co za tym idzie niesamowitą pewność siebie. Bazuje na z pozoru łatwych i bardzo precyzyjnych ćwiczeniach, które w rzeczywistości okazują się nie lada wyzwaniem! Jeśli do tej pory nie miałeś do czynienia ze sportem, to po pierwszej serii będziesz czuł każdy mięsień — ale to znak, że trening został dobrze wykonany. Pozostając w temacie: czy ten plan będzie odpowiedni dla początkujących? I tak i nie. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. A6W nie zredukuje tkanki tłuszczowej! Jeżeli zamierzasz ją stosować w pojedynkę, możesz zapomnieć o utracie kilogramów! Twoja oponka nigdy nie zniknie, co najwyżej stanie się bardziej twarda i wytrzymała. Osoby, które chcą pozbyć się dodatkowych centymetrów, powinny działać kompleksowo — zadbać o dietę, zacząć uprawiać sport. Nie mam tutaj na myśli wyczynowych treningów, a systematyczny ruch. Szczególnie polecanymi formami aktywności fizycznej są: marsz, bieg, jogging, nordic-walking, pływanie, jazda na rowerze bądź rolkach. Praktykowane razem z A6W z pewnością pomogą Ci osiągnąć cel!

Aerobiczna 6 Weidera plan treningowy, gotowa rozpiska!

Aktywności, które proponuje Josep Weider w ramach treningu „A6W” oddziałują głównie na mięśnie proste brzucha, praktycznie nie uwzględniają skośnych. Tempo ich wykonywania powinno być stałe, a oddech równy. W celu uzyskania pożądanych rezultatów należy trenować codziennie przez sześć tygodni! Każdego dnia będziesz wykonywać sześć ćwiczeń. Zaczniesz od jednej serii, a skończysz na trzech. Oznacza to, że na finiszu wykonasz 430 brzuszków! Pytanie: co na to Twój kręgosłup? Odpowiedź poznasz w kolejnych akapitach!

DzieńLiczba seriiLiczba powtórzeń
116
2, 326
4, 5, 636
7, 8, 9, 1038
11, 12, 13, 14310
15, 16, 17, 18312
19, 20, 21, 22314
23, 24, 25, 26316
27, 28, 29, 30318
31, 32, 33, 34320
35, 36, 37, 38322
39, 40, 41, 41324

Aerobiczna 6 Weidera jak robić, żeby widzieć efekty?

Ćwiczenia najlepiej wykonywać na płaskim, twardym podłożu — warto zaopatrzyć się w matę. Zanim przystąpisz do treningu właściwego, wykonaj rozgrzewkę. Wystarczy kilka wykroków, wymachów, podskoków, pajacyków. W ten sposób przygotujesz swoje ciało do wysiłku!

Pozycja wyjściowa

Leżenie na plecach, ręce wzdłuż tułowia, nogi złączone.

Ćwiczenie 1

 1. Podnieś prawą nogę i ugnij kolano pod kątem prostym.
 2. Podnieś górną część tułowia, aby napiąć mięśnie brzucha i przytrzymaj rękami uniesione kolano.
 3. Nie ruszaj się przez 3 sekundy.
 4. Wróć do pozycji wyjściowej.
 5. Powtórz ćwiczenie z drugą nogą

Ćwiczenie 2

 1. Podnieś obie nogi i ugnij kolana pod kątem prostym.
 2. Podnieś górną część tułowia, aby napiąć mięśnie brzucha i przytrzymać oba kolana.
 3. Nie ruszaj się przez 3 sekundy.
 4. Wróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie 3

 1. Podnieś prawą nogę i ugnij kolano pod kątem prostym.
 2. Podnieś górną część tułowia, aby napiąć mięśnie brzucha, i delikatnie unieś ręce do skroni.
 3. Nie ruszaj się przez 3 sekundy.
 4. Wróć do pozycji wyjściowej.
 5. Powtórz ćwiczenie z drugą nogą.

Ćwiczenie 4

 1. Podnieś obie nogi i ugnij kolana pod kątem prostym.
 2. Podnieś górną część tułowia, aby napiąć mięśnie brzucha, i delikatnie unieś ręce do skroni.
 3. Nie ruszaj się przez 3 sekundy.
 4. Wróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie 5

 1. Podnieś górną część tułowia, aby napiąć mięśnie brzucha, i delikatnie unieś ręce do skroni.
 2. Utrzymaj tę pozycję i wykonuj kopnięcia — huśtaj się naprzemiennie lewą i prawą nogą — od 5 do 20 „kicków” w zależności od kondycji fizycznej.
 3. Wróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie 6

 1. Podnieś górną część tułowia, aby napiąć mięśnie brzucha i wyprostuj obie nogi, a dłońmi dotknij kolan.
 2. Nie ruszaj się przez 3 sekundy.
 3. Wróć do pozycji wyjściowej.

Poprawne wykonywanie ćwiczeń decyduje o efektach, tymczasem my popełniamy mnóstwo błędów! Nie przykładamy się do techniki! Odrywamy lędźwie od podłoża, dociskamy brodę do mostka, nie kontrolujemy oddechu!

Aerobiczna 6 Weidera pytania, wapliwości, fakty i mity!

Aerobiczna 6 Weidera zadebiutowała na polskim rynku kilkadziesiąt lat temu. Na przestrzeni tego czasu narosło wokół niej wiele mitów. Czas rozprawić się z tymi najpopularniejszymi!

Aerobiczna 6 Weidera pozwoli spalić tłuszcz na brzuchu! MIT

Nie da się schudnąć z konkretnej części ciała — tak po prostu. Owszem, można wyrzeźbić mięśnie w danym obszarze, ale spalanie tkanki tłuszczowej jest bardzo skomplikowanym procesem. Aerobiczna 6 Weidera wzmocni mięśnie, zaznaczy ich obecność, ale co z tego skoro nadal będą ukryte pod fałdkami? Żeby cieszyć się „kaloryferem” konieczna jest wcześniejsza redukcja, a w tym może pomóc dieta zakładająca deficyt kaloryczny i trening angażujący całe ciało. Połączenie ćwiczeń cardio z siłowymi wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Aerobiczna 6 Weidera a dieta. Czy trzeba wprowadzić zmiany?

Wiele osób podejmujących wyzwanie A6W, zastanawia się, czy warto rozpoczynać treningi bez odpowiednio planu żywieniowego. Czy to ma sens? Czy takie działania przybliżą nas do celu? Niekoniecznie. Dieta i ćwiczenia zawsze idą ze sobą w parze. Tworzą nierozerwalny duet. Od czego zacząć? Zastanów się, co chcesz osiągnąć — schudnąć, utrzymać wagę? W dalszej kolejności oblicz swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Nie stosuj głodówek, ponieważ nie będziesz miał energii do działania! Odżywiaj się racjonalnie, kieruj się zasadami piramidy zdrowego żywienia. Możesz skorzystać z poniższych wskazówek!

 • Spożywaj 4-5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu! Zadbaj o to, aby każdy z nich zawierał białko, węglowodany oraz tłuszcze. Ten prosty trik pozwoli Ci zapanować nad niepohamowanym głodem!
 • Unikaj żywności przetworzonej! Ogranicz słodkie i słone przekąski!
 • Przerzuć się na takie techniki kulinarne jak: gotowanie na parze, pieczenie bez dodatku tłuszczu, grillowanie.
 • Nie pomijaj śniadania! Posiłek ten zapewni Ci energię, napędzi metabolizm.
 • Będąc na zakupach, czytaj etykiety — unikaj kwasów tłuszczowych typu trans, spulchniaczy, emulgatorów i innych. Im dłuższy skład, tym gorszy produkt!
 • Pamiętaj o piciu wody! Wypijaj co najmniej 2 litry dziennie!
 • Unikaj słodyczy i fast-foodów, produktów które dostarczają pustych kalorii!
 • Spożywaj dobre węglowodany — ciemne pieczywo, płatki owsiane, kasze, ryż, warzywa bogate w skrobię.
 • Zadbaj o codzienną podaż witamin i minerałów — jedz warzywa i owoce.
 • Ogranicz spożycie mięsa (szczególnie czerwonego). Jedz ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych!
 • Nie dosalaj potraw, przerzuć się na zioła!
 • Unikaj produktów wzdymających — brokuły, kalafior, brukselka, bób, fasola, napoje gazowane.
 • Włącz do diety zdrowe tłuszcze — orzechy, nasiona, awokado, ryby, oliwę z oliwek.

Aerobiczna 6 Weidera dla mężczyzn czy dla kobiet? U kogo się sprawdzi?

Aerobiczna 6 Weidera jest odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Mowa o osobach zdrowych! Pewne schorzenia są przeciwwskazaniem do rozpoczęcia treningów! Chodzi o problemy odcinka szyjnego oraz lędźwiowego kręgosłupa. Ćwiczeń nie zaleca się również ciężarnym! A co z paniami po cesarskim cięciu? W ich przypadku wskazana jest ginekologiczna.

Aerobiczna 6 Weidera, a spalone kalorie

Podjąłeś wyzwanie A6W i zastanawiasz się, ile kalorii tracisz w trakcie jednego treningu? Podpowiadamy! Jedna sesja pozwoli spalić max. 115 kcal. Jak widać, nie jest to najlepszy sposób na redukcję tkanki tłuszczowej

Aerobiczna 6 Weidera na YouTube i iPhone’a

Choć na pierwszy rzut oka ćwiczenia wydają bardzo proste, mogą sprawiać problem. Z pomocą przychodzi Youtube, a tak właściwe zamieszczone na platformie filmiki instruktażowe. Pozostając w temacie nowoczesnych technologii — z myślą o osobach trenujących powstała specjalna aplikacja Ćwiczenia na brzuch A6W . Program pokaże Ci jak trenować, umożliwia ustawienie celu i śledzenie postępów.

Aerobiczna 6 Weidera — co jeśli pominę trening?

Systematyczność to klucz do osiągnięcia celu, niestety życie lubi weryfikować nasze zaangażowanie czy plany. Co jeśli z jakiegoś powodu będziemy musieli pominąć trening? Jeżeli przerwa trwa nie dłużej niż 24 godziny, możemy przejść do kolejnego dnia. Dłuższa wymusza konieczność cofnięcia się w rozpisce.

Aerobiczna 6 Weidera efekty, których możesz się spodziewać!

Aerobiczna 6 Weidera może wyszczuplić brzuch pod warunkiem, że połączysz ją ze zdrową dietą i aktywnością kardio. Same ćwiczenia wzmocnią jedynie mięśnie! Oznacza to, że oponka po sześciu tygodniach będzie wyglądać tak samo, jak wcześniej! Dlatego nie należy postrzegać A6W jako treningu spalającego tkankę tłuszczową!

Aerobiczna 6 Weidera opinie kobiet, mężczyzn, trenerów personalnych

Przyjęło się mówić, że aerobiczna 6 Weidera to cudowny sposób na płaski brzuch. W obiegowej opinii uchodzi za jeden z najprostszych i najskuteczniejszych planów treningowych. Niestety, każdy kto przeszedł przez cały program, wie że nie jest gwarantem sixpacka. To zaledwie milowy krok w drodze do kaloryfera! Wzmacnia mięśnie, napina skórę, jednak nie spala tkanki tłuszczowej!

Jestem na 30 dniu i szczerze mówiąc nie widzę jakiś spektakularnych efektów! Trening na tym etapie zajmuje mi jakieś 70 minut! Do końca zostały niecałe dwa tygodnie, więc nie będę przerywać. Jedno jest pewne: nie planuje wracać do A6W. W mojej opinii lepiej postawić na trening siłowy.

Artur

O aerobicznej 6 Weidera dowiedziałam się z Internetu. Postanowiłam spróbować. Czy żałuję? Zdecydowanie tak! Włożyłam mnóstwo wysiłku, a efekty? Cóż, gorzej niż marne! Wracam do 8 min ABS.

Basia

A6W to dobry trening dla osób szczupłych, które chcą poprawić wygląd sylwetki. Nie sprawdzi się u kobiet z oponką! Dzięki niemu ćwiczenia weszły mi w nawyk, a brzuch nabrał pożądanych kształtów. Jest mocny i twardy, widać zarys mięśni.

Renata

Aerobiczna 6 Weidera plusy i minusy

Jak każdy inny plan treningowy, tak i ten ma swoje plusy i minusy. Aerobiczna szóstka Weidera pozytywnie wpływa na mięśnie proste brzucha, wzmacnia i ujędrnia ciało, poprawia elastyczność, zwiększa stabilność. To doskonały sposób na urozmaicenie codziennej rutyny. Co z wadami? Sprawdź, co zarzucają mu trenerzy!

 • Ból pleców w odcinku lędźwiowym.
 • Nuda, monotonia.
 • Ból kręgosłupa szyjnego.
 • Nadmierne ciśnienie w jamie brzusznej.
 • Słaby angaż — pracują tylko mięśnie proste.

Aerobiczna 6 Weidera czy warto podjąć wyzwanie?

Jeżeli masz w sobie wystarczająco siły i samozaparcia, podejmij wyzwanie! Pamiętaj jednak o tym, że na wygląd brzucha jest uzależniony od wielu czynników. Jak zrobić sześciopak? Poznaj nawyki, które ułatwią Ci to zadanie!

 • Postaw na trening ciekawy, zróżnicowany, angażujący całe ciało!
 • Zadbaj o dietę!
 • Ogranicz stres!
 • Zadbaj o odpowiednią ilość snu!

1 comment on “Aerobiczna 6 Weidera czy warto? Opinie, efekty, zdjęcia przed i po!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *