27 Lis

Andrzejkowe wróżby, których nie znasz

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu bawił się w lanie wosku przez klucz, rzucanie obierkami jabłka czy popularny wyścig butów, którego metą był próg, a wygraną małżeństwo. Wcale nie musisz już wróżyć ze starych sposobów! Poznaj nowe sprawdzone metody na andrzejowe wróżby.

Owocowe wróżby

Wiemy już, że z długiej skórki jabłka, rzuconej przez ramię możemy dowiedzieć się, jaka będzie pierwsza litera imienia wybranka. Owoce podczas wieczoru andrzejkowego mogą znacznie pomóc w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Ta zabawa jednak nie powie, jak na imię będzie miał wybranek, a zdradzi, jak będzie wyglądał twój związek. Potrzebna będzie taca, chusta do zawiązania oczu i trzy owoce: jabłko, cytryna i śliwka. Owoce kładziemy na tacy, zawiązujemy uczestnikowi oczy chustą, uniemożliwiając zobaczenie owoców. Osoba z zawiązanymi oczami musi wybrać jeden. Gdy wybór padnie na jabłko masz pewność, że twój związek będzie długi i szczęśliwy. Wybierając cytrynę możesz liczyć na barwne, pełne ekscytacji i zawirowań związki. Wylosowanie śliwki oznacza, że w najbliższym czasie w naszym życiu nie pojawi się nikt wyjątkowy – spokojnie, to tylko stan przejściowy. Możesz także użyć innych owoców i warzyw. Winogrono, przepowie Ci gromadkę dzieci, orzech ulokowanie uczuć w osobie o trudnym do zgryzienia charakterze, banan zagwarantuje bogate życie erotyczne, wybór cebuli przyniesie wiele trosk, problemów i jak na cebulę przystało – przelanych łez.

Pieróg prawdę ci powie!

Wróżby nie muszą być tylko zabawą. Można ją połączyć z czymś pożytecznym, na przykład, z lepieniem pierogów. Zaproś przyjaciółki do swojej kuchni, przygotuj składniki potrzebne do ulepienia pierogów, małe karteczki i długopis. Niech każda z was ulepi dwa pierogi i do jednego włoży karteczkę, na której zapisze imię swojego wybranka. Ugotujcie je razem i niech każda z was wybierze dwa pierogi. Gdy podczas jedzenia znajdziesz „tego“ pieroga, możesz planować wesele – według wierzeń, w ciągu roku wyjdziesz za mąż!

Magia gałązki wiśniowej

Zabawy andrzejkowe nie muszą dać nam odpowiedzi natychmiast. W wigilię Świętego Andrzeja powinniśmy zerwać gałązkę wiśniową, umieścić ją w wazonie bądź naczyniu z wodą i czekać do Świąt Bożego Narodzenia. Gdy twoja gałązka zakwitnie czy wypuści listki możesz być pewna, że spotkasz tego jedynego, z którym będziesz dzielić całe życie. Ten sposób wymaga dużo czasu i cierpliwości, jednak według wieloletnich tradycji sięgających czasów Słowian, jest to najlepszy sposób na odnalezienie odpowiedzi na pytanie nurtujące każdego z nas.

Wyśnić sobie przyszłość

Mówią, że sny są odzwierciedleniem naszych pragnień. Kolejna wróżba wymaga od nas zapamiętania snu z nocy Andrzejkowej. Podczas wieczornej zabawy zjedz dużo słonych i pikantnych potraw – to spowoduje uczucie pragnienia, które powinno się udzielić w czasie snu. Według najsłynniejszych wróżbitów, powinna nam się przyśnić szklanka wody, a osoba, która poda nam ją we śnie będzie miłością na całe życie.

Andrzejkowe przyjaźnie

W tym czasie nie musisz myśleć wyłącznie o miłości. Przyjaźń to równie ważne i głębokie uczucie, ta wróżba pomoże nam sprawdzić, czy będzie nam dana na zawsze. Do zabawy potrzebujemy kliku osób, każdy musi zaopatrzyć się w wykałaczkę, zapałkę bądź plastikową rurkę. Każdy przedmiot powinien być zaznaczony innym kolorem, tak aby każdy wiedział do kogo należy. Do miski wlewamy wodę, do ręki bierzemy oznaczone kolorem przedmioty, odliczamy od 3 do 1, by w tym samym momencie wrzucić je do miski. Jeśli patyczki się ze sobą zetknęły, możesz być pewna, że jego właścicieli będzie łączyła prawdziwa i dozgonna przyjaźń.

 

Marzenia towarzyszą każdemu z nas. Andrzejkowy wieczór to wspaniała okazja do sprawdzenia, czy nasze najskrytsze pragnienia się spełnią. Do wróżby są potrzebne tylko zapałki. Pomyśl o swoich marzeniach i zapal dwie zapałki, trzymaj je płonącymi łebkami do góry. Obserwuj płomienie, jeżeli palą się ku sobie, możesz spodziewać się, że w ciągu roku twoje marzenie się ziści. Niestety, gdy płomienie nie chcą się spotkać, będziesz musiała dłużej czekać na realizację marzeń – spróbuj ponownie za rok J

Facebook Comments

Najnowsze tematy