Twórcy aplikacji mobilnych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wszystkich użytkowników smartfonów – także sportowców. W sklepach z aplikacjami znajdziemy mnóstwo pozycji, które pomogą zrzucić zbędne kilogramy, policzą spalone podczas ćwiczeń kalorii, a także zaproponują zestawy treningowe, które wyrzeźbią ciało. Wiele z nich dostępnych jest za darmo, dlatego warto je wypróbować.

Endomondo

Aplikacja, która zyskała już miano kultowej. Ma miliony zwolenników na całym świecie, zresztą nie bez przyczyny. Po pierwsze pozwala wybrać rodzaj treningu – biegasz, jeździsz na rowerze, na rolkach, snowboardzie, nartach, grasz w badmintona czy siatkówkę plażową – to nieważne, program pozwala na monitoring  Twojego wysiłku, podczas uprawiania różnych aktywności. Przy pomocy wbudowanego w telefon systemu GPS określa pokonany dystans, następnie po skończonym treningu oblicza ilość spalonych kalorii, dystans, czas treningu, średnią prędkość, tętno oraz poziom nawodnienia. Aplikacja umożliwia również rywalizację ze znajomymi oraz udostępnianie wyników swoich ćwiczeń na portalach społecznościowych. Program jest darmowy, dostępny na systemy: iOS, Android, Windows Phone oraz BlackBerry.

RunKeeper

Kolejny program do monitorowania aktywności fizycznej. Parametry programu możemy dopasować do swoich potrzeb – np. czy przebyte kilometry będą mierzone w kilometrach albo milach, z jakim opóźnieniem od momentu wciśnięcia startu zacznie rejestrować bieg, z jaką częstotliwością aplikacja będzie przekazywać informacje o naszym treningu – takie jak czas ćwiczeń, dystans, średnia prędkość itp. Po skończonych ćwiczeniach, podobnie jak w Endomondo, wyświetla nam podsumowanie treningu – spalone kalorie, czas, dystans. Aplikacja dostępna jest w wersji bezpłatnej oraz płatnej, która dodatkowo udostępnia szczegółowe zestawienia i plany treningowe. Skorzystają z niej użytkownicy systemów iOS oraz Android.

Workout trainer

Mobilny trener personalny – tak można nazwać tę aplikację. Aby z niej korzystać wymagany jest dostęp do sieci, bowiem w trakcie trwania treningu, nasz wirtualny trener podpowiada nam, jak wykonywać dane ćwiczenie, liczy czas każdej serii i informuje nas, ile pozostało do końca, odlicza również czas do przerwy oraz zawiadamia nas o jej zbliżającym się końcu. Program w wersji testowej jest darmowy, jednak zawiera niewiele programów ćwiczeniowych. Pełna wersja kosztuje 10 dolarów rocznie, dzięki czemu pozbywamy się również wszelkich reklam. Aplikacja dostępna jest na urządzenia z iOS i Androidem.

Liczniki kalorii

Przydatnymi aplikacjami dla tych, którzy chcą dbać o swoje ciało będą również aplikacje, które liczą za nas kalorie w zjadanych posiłkach. Pomogą one nie tylko przestrzegać diety, ale również zmotywują nas do lepszego i zdrowszego odżywania się. Takich programów jest wiele, użytkownicy systemu Android mogą pobrać ze sklepu Google aplikację FatSecret, który w łatwy sposób pomoże znaleźć informacje o wartościach odżywczych produktów spożywczych. Posiadacze smartfona z Windowsem, mogą skorzystać z Diet Friend PL – program pozwala kontrolować kalorie zawarte w posiłkach, ale również umożliwia dopasowanie diety do profilu użytkownika. Z kolei użytkownicy urządzeń od Apple, mogą wypróbować aplikację Kaloriopedia, która posiada obszerną bazę produktów i ich zawartość kaloryczną, a także pozwala na rejestrowanie spożywanych w ciągu dnia posiłków.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy