Dbanie o środowisko i zdrowe odżywanie jest obecnie w modzie. Każdy z nas chce żyć w bardziej ekologicznym świecie, który dobrze wpływa na nasze zdrowie. Właśnie dlatego sami również powinniśmy dbać o otaczającą nas przyrodę. Poniższe aplikacje na smartfona pomogą w prowadzeniu ekologicznego trybu życia.

Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju aplikacji, które wspomagają dbanie o środowisko i nasze zdrowie. Produkty nie zawierające groźnych środków chemicznych są najbardziej pożądane, ale nie zawsze wiemy, czy rzecz którą kupujemy jest od nich wolna. Właśnie dlatego warto zainstalować na swojego smartfona programy, które pozwalają nam odróżnić zdrowe produkty od tych z chemicznymi dodatkami.

GOOD GUIDE

Jedną z takich aplikacji jest GOOD GUIDE, który po zeskanowaniu kodu produktu wyświetla informacje na jego temat. Program pozwoli nam się dowiedzieć chociażby czy artykuł, który wybraliśmy nie był testowany na zwierzętach bądź czy nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji. Aplikacja wyświetli też ocenę naukowców na temat danego produktu, ze względu na nasze zdrowie i ochronę środowiska. Skorzystać mogą z niej mogą użytkownicy systemów Android oraz iOS.

E-FOOD

Kolejnym programem, który pozwala na dokonywanie zdrowych zakupów jest aplikacja e-food. Wpisując oznaczenie konkretnej substancji bądź skanując kod kreskowy danego produktu, na ekranie smartfona wyświetla nam się opis produktu wraz z jego składem i wytycznymi, co do stopnia szkodliwości danej substancji. Również dostępny na Androida i iOS.

EKO SEGREGATOR

Pomagać naszej planecie możemy chociażby segregując śmieci. Niestety nie zawsze jest dla nas jasne, do jakiego pojemnika powinno trafić konkretne opakowanie. Aplikacja Eko Segregator jest odpowiedzią na wszelkie niejasności. Program pozwala znaleźć odpowiedni pojemnik na konkretny produkt oraz wyjaśnia oznaczenia znajdujące się na artykułach. Dostępny dla użytkowników systemu Android.

GREEN LOVE

Będąc w podróży czy nawet we własnym mieście, często jesteśmy zmuszeni jadać w restauracjach. Dla tych, którzy pragną zdrowo się odżywiać idealnym rozwiązaniem jest aplikacja GreenLove, która lokalizje dla nas miejsca w których serwowana jest zdrowa żywność. Bez trudu odnajdziesz restaurację czy kawiarnię znajdującą się w pobliżu miejsca, w którym jesteś, a wyszukiwać można również ze względu na różne typy kuchni. Skorzystają z niego użytkownicy systemów Android oraz iOS.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy