W dzisiejszych czasach niemal każdy uczeń zamiast notesów, kalkulatorów i słowników niesie ze sobą do szkoły jedynie smartfona. Choć na lekcji korzystanie z niego często bywa zabronione to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nowe technologie wykorzystywać podczas odrabiania pracy domowej. Prezentujemy mobilny niezbędnik każdego ucznia.

Po wakacjach ciężko przyzwyczaić się do czasowego rygoru. Wstawanie o wczesnej porze, gdy budzik wyrywa z pięknego snu jest koszmarem każdego z nas. Często wówczas na oślep wyłączamy brzęczący budzik i śpimy dalej. Z pomocą dla śpiochów, którzy cały rok szkolny mogliby spóźniać się do szkoły, przychodzi aplikacja Budzik Puzzle. Nie można jej po prostu wyłączyć poprzez dotknięcie odpowiedniego przycisku. W tym celu trzeba poprawnie wykonać chociażby równanie matematyczne, odpowiedzieć na losowe pytanie, czy też wykonać inne zadanie, które z pewnością szybko rozbudzi każdego.

Kolejnym krokiem jest zorganizowanie sobie na nowo szkolnego dnia. Plan lekcji, zamiast zapisywać na kartce, którą łatwo zgubić, można umieścić w aplikacji Quick Time Table. Dzięki przygotowanych w niej szablonom można szybko stworzyć swój plan zajęć, w odpowiedniej kolejności wypisując szkolne przedmioty. Aplikacja pozwala również na ustawienie godzin lekcyjnych, które obowiązują w danej szkole. Wówczas będzie się miało pewność, o której zaczyna się upragniona przerwa. Alternatywą dla tej aplikacji może być jej polski odpowiednik, który znajdziemy pod wszystko mówiąca nazwą – Plan lekcji. Tutaj oprócz samego planu zajęć, można także zapisać zadane prace domowe z poszczególnych przedmiotów.

W obliczu obowiązków jakie stoją przed każdym uczniem warto sięgnąć także po aplikację zwaną Astrid. To nic innego jak plan zadań do wykonania. Przypomnienia, etykiety ważności oraz synchronizacja z kalendarzem, będą przydatne uczniom nie tylko jako przypomnienia o sprawdzianie, ale także w wielu sprawach niezwiązanych ze szkołą.

Szkolne notatki przechowywać można w aplikacji Evernote, która działa na zasadzie chmury, dzięki czemu można ją otwierać na każdym urządzeniu podłączonym do internetu – komputerze, tablecie czy smartfonie. Innym rozwiązaniem jest aplikacja Notability pozwala na nagrywanie notatek głosowych oraz robienie zdjęć podczas prezentacji czy czytania książki. Aplikacja synchronizuje się z programami do przechowywania danych jak chociażby iCluod czy Dropbox.

Aplikacje mobilne pozwalają nie tylko na organizację szkolnego życia, ale także wspomagają naukę. W zadaniach z matematyki pomoże nie tylko kalkulator, ale także aplikacja xGraphing służąca do rysowania wykresów funkcji matematycznych, czy też iMatemathics, która w przejrzysty sposób oferuje ponad 700 definicji i matematycznych formuł.

Do nauki języków obcych oprócz niezawodnego tłumacza Google, czy Wielojęzycznego Słownika Polskiego, warto sięgnąć też po aplikacje, które pomogą w zapamiętywaniu słówek i zwrotów w różnych językach. To chociażby Fiszkoteka, Duolingo czy też Speeq.

W przygotowaniu się do lekcji polskiego z pewnością pomoże aplikacja Streszczenia lektur szkolnych, której funkcji przedstawiać nie trzeba. Przydatny może okazać się również Słownik PL, gdzie odnajdziemy w jednym miejscu słownik ortograficzny oraz słownik języka polskiego. Niezależnie od przedmiotu, którego się uczymy pod ręką zawsze warto mieć aplikację Wikipedii.

Facebook Comments

One Comment

  • Iwona pisze:

    Ciężko mi pojąć te wszystkie nowe technologie :) Za moich czasów nie było takich udziwnień i pomocy, a też dawaliśmy sobie rade – czasem mam nawet wrażenie , że lepiej niż dzisiejsi młodzi ludzie :) Ot takie moje spostrzeżenie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy