Kiedyś połowę walizki podróżnej wypełniały mapy i przewodniki. Dziś wystarczy smartfon lub tablet, by odwiedzić wszystkie miejsca warte zobaczenia. Oto zestawienie aplikacji turystycznych, które na wakacjach przydadzą się każdemu.

  • TripAdvisor to idealna aplikacja dla tych, którzy szukają hotelu, restauracji, atrakcji turystycznych, rozrywek czy miejsc wartych odwiedzenia. Aplikacja przydaje się zarówno przed wyjazdem, na etapie planowania noclegów i środków transportu, jak i w trakcie pobytu. Dzięki niej można skonfrontować np. zapewnienia i opisy właścicieli hosteli z rzeczywistymi ocenami gości, które poparte są również zdjęciami. Dodatkowo poprzez aplikację możemy wyszukiwać atrakcje w okolicy, dzięki czemu nawet w nieznanych krajach zawsze trafimy w centrum wydarzeń. Aplikacja jest bezpłatna.

  • Lonely Planet działa dokładnie niczym wirtualny przewodnik. Na mapach, które, co ważne, działają w trybie off-line, zaznaczono najważniejsze punkty w mieście. Począwszy od zabytków, przez atrakcje turystyczne, muzea, restauracje, sklepy i wiele innych. Dzięki aplikacji nie tylko wiemy, gdzie szukać danych miejsc, ale także czego się po nich spodziewać. Twórcy aplikacji sami bowiem odwiedzili opisywane miejsca. Dlatego też przewodnik posiada informacje o cenach i godzinach otwarcia lokali. Aplikacja sprawdzi się w każdych warunkach, jednak ze względu na ogromne możliwości jest płatna, koszt to kilkanaście złotych za jeden kraj. Z serii Lonely Planet można także pobrać aplikacje do nauki słówek w różnych językach. To również płatna usługa.

  • Jeśli planujemy wakacje w Polsce, przydatna może być aplikacja ByStep Przewodnik Turystyczny. Posiada ona nie tylko informacje odnośnie miejsc wartych zobaczenia, ale również sama potrafi zaplanować szlak zwiedzania danego miasta, dostosowując ją do naszych oczekiwań, np. dla fanów dobrej kuchni, aplikacja może stworzyć szlak kulinarny. Dodatkowo interesującą opcją aplikacji jest to, że po danych atrakcjach turystycznych oprowadza nas lektor. Aplikacja nie tylko jest bezpłatna, ale także może działać bez dostępu do internetu. Minusem jest fakt, że jest ona stworzona tylko dla niektórych miejscowości i regionów, m.in. dla Poznania, Zamościa, Ogrodzieńca, ale też chociażby dla szlaku zamków gotyckich w całej Polsce.

  • Tripomatic City Guides & Maps to aplikacja, dzięki której sami możemy zaplanować trasy zwiedzania. Dostępne są w niej mapy kilkuset największych miast na świecie, a na każdej zaznaczono najważniejsze atrakcje turystyczne, ich opisy, godziny otwarcia czy ceny biletów wstępu. Gdy odwiedzamy dane miejsce aplikacja podpowiada nam również jakie inne zabytki warto obejrzeć w tym rejonie. Choć samo ściągnięcie aplikacji jest bezpłatne, aby z niej korzystać trzeba zalogować się do serwisu Tripomatic.com
  • Yelp lub Gastronauci.pl obie aplikacje spełniają te same funkcję, jednak pierwsza jest dostępna także poza granicami naszego kraju. Dzięki nim możemy znaleźć polecane i sprawdzone przez użytkowników restauracje, kluby i kawiarnie. Yelp posiada jeszcze dodatkowe możliwości wyszukiwania np. banków czy drogerii w okolicy. Obie aplikacje są bezpłatne.
  • Przed i w trakcie wyjazdu również przydatna będzie aplikacja pogodowa np. Accuwaether. Aplikacja udostępnia prognozę długoterminową, jak również godzinową dla kilku milionów lokalizacji na całym świecie. Oprócz samej prognozy aplikacja również przekaże nam informacje, jaki wpływ pogoda może mieć na nasze zdrowie i samopoczucie.
Facebook Comments

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy