W erze internetu jesteśmy wprost zalewani informacjami. Coraz więcej dociera do nas wiadomości, coraz więcej mamy do wykonania zadań. Żyjemy coraz szybciej. Nowe technologie zawładnęły tempem naszego życia. One potęgują poczucie przytłoczenia zarówno ilością informacji i obowiązków. Ale to także nowe technologie pomagają nam zarządzać powstałym nadmiarem i chaosem.

Bezpłatne aplikacje, mogą sprawić, że będziemy skutecznie realizować postawione przed nami zadania i lepiej organizować swoją pracę. Oto lista tych aplikacji, bez których niedługo nie będziecie umieli się obyć.

Goalscape

Żeby coś osiągnąć dobrze wiedzieć, do czego się dąży. Dla osób lubiących nadawać odpowiedni kierunek swoim działaniom i jasno określać cele i zadania, które przed nimi stoją, powstała aplikacja Goalscape. Dzięki niej można tworzyć wizualizacje celów – głównego i pomniejszych, do niego prowadzących. To taka wirtualna mapa zarówno zawodowych, jak i prywatnych marzeń.

WorkFlowy

Gdy nasz cel jest jasno sprecyzowany i wiemy, jakie pomniejsze sukcesy złożą się na jego osiągnięcie, warto zaplanować swoje działania. Dzięki tej aplikacji możesz tworzyć listy zadań, notatki, zarządzać swoimi projektami i dzielić się informacjami z innymi. WorkFlowy sprawi, że krok po kroku będziemy przekuwać naszą wizję w rzeczywistość.

Dropbox

Zadania łatwiej realizować, gdy ma się dostęp w każdym miejscu i na każdym urządzeniu do swoich plików i multimediów. Idealnym rozwiązaniem dla osób, które pracują mobilnie, a także zespołowo jest Dropbox. Dzięki niemu możemy tworzyć katalogi i w tzw. chmurze przechowywać swoje dokumenty. Dostęp do nich mają wszyscy, których do tego upoważnimy. Już nie trzeba nosić ze sobą komputera, dysków zewnętrznych czy pendrive’ów, aby mieć ważne treści zawsze „pod ręką”.

Evernote

Ta aplikacja działa jak wirtualny notatnik, w którym nie kończą się strony. Możesz przechowywać w nim inspiracje znalezione w sieci, materiały graficzne, a przede wszystkim zapisywać dobre pomysły, które przyjdą Ci do głowy. Specjalne edycje Evernote pozwalają też na zapisywanie przepisów na ulubione potrawy, oznaczanie na mapie miejsc wartych odwiedzenia, a nawet tworzenia listy osób, które poznałeś, wraz z ich zdjęciami! Notatki można dyktować również głosowo, a dzięki synchronizacji z różnymi urządzeniami – od smartfona, przez tablet, po komputer, masz do nich stały dostęp. Dużym ułatwieniem jest również funkcja wyszukiwania i tworzenia znaczników, dzięki czemu łatwiej można odnaleźć interesujące nas notatki.

Pocket

Zdarza Ci się nagminnie, że przeczytałeś albo zobaczyłeś coś interesującego i inspirującego w sieci, a później nie mogłeś tego znaleźć? Albo przyciągnął Cię tytuł artykułu, którego nie mogłeś w tym momencie przeczytać? Jeśli tak, to Pocket jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Zapisywać w nim możesz wszystko od stron internetowych, po filmy video. Świetnym rozwiązaniem tej aplikacji jest to, że jak już umieści się w niej daną treść jest ona dostępna nawet wtedy, gdy nie mamy połączenia z internetem. Idealne rozwiązanie dla osób często będących w podróży lub przebywających w miejscach, w których brak zasięgu.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy