Nowe technologie ułatwiają nam życie na każdym kroku. O rozrywkę, obowiązki, kontakt z przyjaciółmi, a nawet zdrowie – o wszystko możemy zadbać z poziomu naszego smartphone'a. Także o to, aby w ciągu dnia spożywać odpowiednią ilość wody!

Latem, podczas upałów, gdy słońce mocno grzeje, niemal każdy pamięta o tym, by pić wodę i to w dużych ilościach. Jednak zimą, częściej w naszych myślach pojawia się pomysł na zaparzenie sobie gorącej herbaty. A to błąd. Woda niezależnie od pory roku jest potrzebna naszemu organizmowi. Pozwala zachować ładną sylwetkę, nawodnić odpowiednio organizm, uniknąć opuchlizny i dba o nasze zdrowie. Dlatego jeśli skwar lejący się z nieba nie przypomina nam o tym, aby wypić szklankę wody, warto sobie to zadanie ułatwić i zainstalować, już dziś, odpowiednią aplikację. Przypomni nam ona, w jakich ilościach i kiedy powinniśmy sięgnąć po wodę.

Hydro pij wodę

Aplikacja ta oczywiście zmotywuje do picia odpowiedniej ilości wody. Dzięki specjalnemu kalkulatorowi można obliczyć i zaplanować poziom nawodnienia, jaki powinniśmy osiągnąć każdego dnia. Zależy on od pory roku, naszego wieku, wagi i stylu życia. Przypomnienia pojawiające się na ekranie smartphone’a poinformują kiedy i ile należy wypić wody, aby zakres mililitrów ustalonych na dany dzień był właściwy. Aplikacja pokazuje także statystyki i wykresy zarówno dzienne, jak i miesięczne. Dodatkowo po jej zainstalowaniu pewnie nieco łaskawszym okiem spojrzymy na wyświetlające się w aplikacji reklamy. Bowiem 50% zysków z tych reklam wędruje do organizacji charytatywnej dostarczającej wodę pitną do krajów rozwijających się. Do pobrania bezpłatnie na telefony z systemem Android.

Water your body

To kolejna aplikacja na Androida i również bezpłatna. W porównaniu z poprzednią jej minusem jest brak polskiego menu. Jednak aplikacja nadrabia bardzo przyjazną dla oka grafiką. Jej działanie również polega na przypominaniu o piciu odpowiedniej ilości wody w zależności od naszego zapotrzebowania. Pozwala także na ustawienie sobie indywidualnie pory przypominania o wypiciu szklanki, kubka, filiżanki czy butelki wody.

Pij wodę

Ta aplikacja dostępna jest, za darmo, dla Windows Phone’a. Zabawna kropelka, która ukazuje się na ekranie przypomina o tym aby wypić szklankę wody. Ilość wody proponowana w aplikacji odpowiada normom Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności. Według nich dorosły mężczyzna powinien pić dziennie około 2,5 litra wody, kobieta zaś ok 2 litry, czyli około 8 szklanek. Po otrzymaniu przypomnienia i wypiciu szklanki wody w ciągu dnia, odhaczamy na ekranie ikonkę kropelki.

Waterlogged

Fani iOS mają do wyboru wiele aplikacji pozwalających pamiętać o spożywaniu odpowiednich ilości wody. Waterlogged jest jedną z nich. Jej plusem jest to, że to darmowa aplikacja. Minusem pozostaje fakt, że dzienne zapotrzebowanie na wodę musimy obliczyć sobie sami. Aplikacja pokaże nam jedynie to, ile mililitrów dziennej dawki już wypiliśmy i ile musimy jeszcze wypić.

Plant Nanny

To bardzo pomysłowa i dopracowana graficznie aplikacja zarówno na iOS, jak i na Androida. Nie odhaczamy w niej kropelek, nie sprawdzamy statystyk czy ilości wody w wirtualnej butelce. W tej aplikacji stajemy się kwiatkiem. Kwiatek trzeba zasadzić, a potem o niego dbać. Każde podlanie kwiatka powinno oczywiście wiązać się z wypitą w realnym życiu szklanką wody. Aplikacja obliczy nasze dzienne, a tym samym roślinki zapotrzebowanie na wodę. Jeśli nie będziemy przestrzegać zaleceń kwiatek uschnie. Lepiej do tego nie dopuścić! Za aplikację trzeba zapłacić 89 eurocentów.

Pamiętajcie, to na zdrowie!

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy