21 Cze

Z pewnością wiele osób samotnych marzy o tym, aby spotkać swoją drugą połówkę. Wciąż wierzy, że właśnie dziś pozna tego bądź tą jedyną. Rośnie w nas frustracja, złość i poczucie niespełnienia. A przecież nawet będąc we dwoje, najważniejsze jest to, aby przeżyć swoje życie jak najpełniej. Dlatego będąc singlem zamiast wciąż z nadzieją rozglądać się dookoła za innymi i przepełniać się smutkiem i goryczą, warto zmienić swój sposób myślenia na taki, który sprawi, że czas spędzony w pojedynkę będzie radosnym momentem lub sposobem na życie.

Paradoksalnie im bardziej zaczniemy skupiać się na sobie, na swoim życiu i celach, tym większe prawdopodobieństwo, że spotkamy drugą połówkę. Wielokrotnie zdarza się, że samotne osoby poznają się właśnie dzięki rozwijaniu swoich pasji. Jednak nawet jeśli w ten sposób nikogo nie poznasz to przecież sama możliwość oddania się swoim zainteresowaniom, rozwój, zdobywanie nowych umiejętności, już samo w sobie jest nagrodą. Będąc singlem staraj się być aktywnym. Znajdź i rozwijaj swoje pasje, poznawaj nowych ludzi, poświęcaj czas sobie. Zapełni Ci to wolny czas, a jednocześnie sprawi, że będziesz znacznie bardziej interesującą osobą.

Bycie singlem to także dobry czas na budowanie własnej kariery. Ponieważ nie musimy decydować, czy dzielić czas między rodzinę czy pracę, możemy skupić się na osiąganiu zawodowych sukcesów. Wyrobienie sobie dobrej pozycji w branży, wyższe zarobki, czy po prostu satysfakcja, że to, co robimy, robimy z pewnością sprawi, że będziemy bardziej zadowoleni z życia. W internecie krąży historia dziewczyny z portalu randkowego, która prosiła o radę, jak zdobyć bogatego mężczyznę. Dyrektor banku, odpowiedział jej, że transakcja – uroda, która przeminie, za pieniądze, które będą najpewniej tylko rosnąć jest całkowicie nietrafiona, dlatego zamiast szukać bogatego męża, lepiej, aby sama zaczęła porządnie pracować i zarabiać upragnione 500 tysięcy dolarów rocznie. Osoba niezależna zawsze będzie w lepszej pozycji od tej, która swoje życie chce oprzeć na osiągnięciach drugiej osoby.

Niezależność jest ważna także pod kątem emocjonalnym. Warto nauczyć się spędzać czas w samotności. Osoba, która to potrafi nigdy nie będzie się nudzić, a także jeśli w przyszłości zwiąże się z kimś będzie potrafiła szanować prywatność i poczucie niezależności drugiej strony. Pozwoli to uniknąć wielu kłótni i nieporozumień. Niezależność emocjonalna świadczy także o dojrzałości.

Oczywiście bycie singlem to nie tylko czas samorozwoju, ale również szereg przyziemnych zalet. Jak chociażby to, że można robić to, co się chce, kiedy tylko się chce. Bez pytania o zgodę, bez długich dyskusji, można być panem swojego czasu. Decydować o wszystkich swoich działaniach. Z pewnością w wielu związkach też nie ma z tym problemu, jednak bardzo często stoi za tym wiele poważnych rozmów czy wyrzeczeń i kompromisów. Podobnie jeśli chodzi o sposób spędzania czasu, urządzenie własnego kąta, czy sposob ubierania się.

Bycie singlem to także świetny czas na poświęcenie go swoim przyjaciołom i budowania lepszych relacji z bliskimi. Dzięki nim budujemy piękne wspomnienia na przyszłe lata, mamy bogatsze przeżycia i więcej doświadczeń. A przede wszystkim ludzi, na których możemy liczyć w każdej sytuacji.

Nie trzeba wspominać także o tym, że single mogą flirtować z innymi bez żadnych konsekwencji i wyrzutów sumienia. Choć i w tym nie powinno się przesadzać, bowiem dla wielu samotnych osób, flirt jest oznaką zainteresowania i daje nadzieję na coś więcej, dlatego zawsze warto jasno stawiać granice.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy