Kiedy w końcu uda nam się odpowiedzieć na pytanie „Jak wygospodarować trochę czasu dla siebie” i rzeczywiście znajdziemy go odrobinę, przychodzi kolejne pytanie – „Co robić w wolnym czasie?”. Możliwości jest mnóstwo, wystarczy jedynie znaleźć te, które najbardziej nam odpowiadają.

Spokojny relaks

Możemy poświęcić ten czas na odpoczynek – czasem dobrze jest po prostu położyć się na kanapie i pooglądać telewizję, poczytać ulubioną książkę bądź porozmawiać z bliską osobą. Pozwoli nam to naładować akumulatory na kolejne ciężkie dni, a jednocześnie sprawi, że będziemy o wiele szczęśliwsi. Chwila wytchnienia i spokoju każdemu się przyda. Możemy ten czas poświęcić też na realizowanie swoich pasji – uwielbiasz gotować, ale nie masz na to czasu? Zamknij się w kuchni, ugotuj pyszny obiad, upiecz ulubione ciasto, a na koniec patrz na uśmiech domowników, rozkoszujących się smacznym jedzeniem. Po posiłku możecie wszyscy udać się na spacer, który ukoronuje wspólnie spędzony czas. Dobrym pomysłem będzie też wspólna gra w ulubioną planszówkę – scrabble, monopol, chińczyka…

Więcej ruchu

A może wolisz bardziej aktywny wypoczynek? Wsiądź więc na rower i udaj się wraz z mężem, dziećmi albo przyjaciółmi na rowerową wycieczkę. Zwiedźcie pobliskie zabytki, zróbcie w drodze piknik na polanie i spędźcie ten czas na świetnej zabawie. Do domu wrócicie zmęczeni, ale pełni pozytywnej energii. Wpłynie to też dobrze na Wasz sen. Czas ten możesz również spędzić na zabawie ze znajomymi – wieczorny wypad do klubu na szalone tańce, karaoke w małej kawiarence albo koncert ulubionego zespołu, te opcje na pewno się sprawdzą! Kolejnym pomysłem może być wypad na basen czy do parku rozrywki – w drugim przypadku możliwości jest wiele: parki miniatur czy też wesołe miasteczka.

 Zajęcia bardziej czasochłonne

Jest jeszcze jeden sposób na spędzanie wolnego czasu, taki, który wymaga od nas systematyczności. Jeśli zawsze marzyłaś o tym, żeby nauczyć się grać na jakimś instrumencie – zrób to! Nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń. A może chcesz nauczyć się hiszpańskiego, chińskiego czy francuskiego? Nic straconego, wszystko jest możliwe. Zawsze chciałaś jeździć na motocyklu? Zapisz się na kurs! Jeśli tylko masz chwilę wolnego czasu rób to, na co masz ochotę, nie czekaj na lepszy czas.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy