01 Maj

Zbliża się lato, już za dwa miesiące - a może nawet wcześniej - będziemy pokazywać nogi w krótkich spodenkach. Najwyższy czas na letnią motywację. Co zrobić aby nasze ciało nabrało idealnych kształtów i abyśmy z chęcią zakładały krótkie szorty i spódniczki? 29 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. To idealny moment aby zajrzeć do oferty pobliskich szkół tańca i wybrać z ich propozycji coś dobrego dla naszego ciała.

Największa moda na taniec pojawiła się w Polsce wraz z popularnymi programami telewizyjnymi, które opowiadały właśnie o tej aktywności. Wtedy to nowe szkoły tańca, zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach – wyrastały jak grzyby po deszczu. Szeroka oferta różnych stylów tanecznych pozwalała zaspokoić oczekiwania każdej grupy potencjalnych klientów. Teraz ta moda już lekko ucichła, co nie znaczy, że nie ma z czego wybierać. Wręcz przeciwnie. Bez względu na wiek, płeć i posiadane umiejętności, każdy może odnaleźć dla siebie idealną formę ruchu i zajęć.

Co wybrać?

Tańczyć można z wielu powodów. Dla niektórych to ucieczka od problemów, sposób na chwilę wytchnienia. Dla innych możliwość dojścia do dobrej formy w przyjemnych okolicznościach. Są też takie osoby, które po prostu kochają taniec i chcą rozwijać tę umiejętność do poziomu mistrzowskiego. Myśląc o wyborze i dopasowaniu do swoich oczekiwań idealnych zajęć, należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, po co chcę na nie chodzić. Mając gotową odpowiedź można wybrać poziom zaawansowania oraz rodzaj. Wszystkie formy tańca towarzyskiego, a szczególnie salsa i pokrewne są na tyle proste i przyjemne, że dla osób szukających rozrywki idealnie się sprawdzą. Bardzo modny teraz pole dance to opcja dla Pań, które marzą o idealnej figurze. Po kilku miesiącach intensywnej pracy, ciało wygląda rewelacyjnie. Klasyka i taniec współczesny najlepiej się sprawdzą dla tych osób mających artystyczną duszę, które chcą w nim wyrazić siebie. Hip hop i wszystkie pokrewne formy to świetna zabawa – wcale nie taka prosta jak wszyscy myślą, jednak świetnie rozwijająca koordynację ruchową.

 

Abyśmy byli w pełni usatysfakcjonowani z zajęć na które chodzimy, musimy pamiętać o kilku kluczowych zasadach:

  1. Zajęcia taneczne mają cię zmęczyć i rozwijać – nie po to na nie chodzisz aby pogadać z koleżankami i ubrać się w modne ciuchy. W innym wypadku lepiej wybierz się na kawę :)
  2. Pij wodę – zmorą instruktorów tańca są napoje gazowane i soki. Te posiadają masę Później pojawiają się pytania od Pań, czemu one nie chudną, skoro regularnie ćwiczą. Odpowiedź nasuwa się sama.
  3. Dobry instruktor to podstawa – jeśli osoba prowadząca zajęcia nie będzie charyzmatyczna, to uczestnicy zajęć będą się stale wymieniać. To instruktor jest dla nas jednym z najważniejszych czynników decydujących a atrakcyjności zajęć.
  4. Zaczynaj od rozgrzewki – nawet jeśli zajęcia na które chodzisz nie rozpoczynają się od rozgrzewki, to sam o nią W tańcu łatwo o kontuzje, z tych niestety nie łatwo się wyleczyć.

 

 

 

Facebook Comments

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy