Poszukiwanie pracy to nie lada wyzwanie. Duże pole do popisu daje nam jednak internet i jego zasoby. W sieci znajdziemy wiele portali na których możemy zarówno znaleźć interesującą ofertę, jak i ją zamieścić. Dziś prezentujemy kilka z nich, które być może pomogą Wam w znalezieniu wymarzonej posady:)

GazetaPraca.pl

Portal Gazety Wyborczej, na którym znajdziemy internetowe wydanie ogłoszeń. Serwis pozwala na wyszukiwanie ofert w konkretnych branżach czy dla konkretnych miast – to duże udogodnienie. Znajdziemy tam również specjalne zakładki dla studentów oraz osób, które poszukują pracy za granicą.

Pracuj.pl

Bardzo popularny serwis ogłoszeniowy. Wyszukiwanie możemy dostosować do miejscowości czy województwa, ale także według kategorii. Znajdziemy tutaj głównie ogłoszenia dużych firm. Możliwe jest również założenie i skonfigurowanie profilu, dzięki któremu otrzymywać będziemy powiadomienia, gdy pojawi się interesujące nas ogłoszenie.

Infopraca.pl

Na tym portalu możemy nie tylko przeglądać oferty pracy, ale także zamieścić swoje własne CV. Serwis jest bezpłatny, a wśród ogłoszeń o pracę znajdziemy zarówno te od dużych firm, jak i od tych z sektora MŚP.

Gumtree.pl

W tym serwisie znajdziemy sporo różnych ofert pracy z wielu branży. Możemy przeszukiwać portal w poszukiwaniu konkretnej oferty z konkretnego miejsca. Zamieszczanie ofert jest bezpłatne, znajdziemy tu ogłoszenia raczej małych, lokalnych przedsiębiorstw. Minusem jest jednak to, że znaleźć możemy tam wiele mało wartościowych ogłoszeń bądź zakwalifikowanych do złej kategorii.

Goldenline

Mimo że bardziej kojarzy się z wirtualnym CV, umożliwia również zamieszczanie ofert pracy. Choć nie ma ich tam zbyt wiele, warto posiadać profil w tym serwisie. Pozwala zaprezentować potencjalnym pracodawcą nasze doświadczenie, a istnieje również szansa, że zostaniemy dostrzeżeni przez head hunterów.

Zakładki „praca” na portalach

W wielu portalach internetowych znajdziemy zakładkę „praca”. Możemy tam znaleźć wiele ciekawych ofert. Jeśli więc masz swoje ulubione portale, których tematyka pokrywa się z Twoimi zainteresowaniami sprawdź, czy nie mają takiej zakładki – być może właśnie tam znajdziesz ciekawą ofertę.

Grupy na Facebooku

Facebook opanował nasze życie w wielu aspektach – możemy tam również poszukać pracy. Tworzy się tam coraz więcej grup, w których publikowane są oferty pracy przez innych użytkowników. Ciężko tam będzie, co prawda dopasować lokalizację, jednak te grupy dają nam pewność otrzymywania ofert z konkretnej branży.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy