Jest wiele dyscyplin sportu, które możemy uprawiać latem. Nie każdy z nas musi lubić biegać czy jeździć na rowerze. Co zatem wybrać? Może rolki sprawią, że pokochasz aktywne spędzanie czasu? Na rolkach może jeździć każdy! Jest to świetny sposób na zachowanie dobrej kondycji i wyrzeźbienie smukłej sylwetki.

Kupujemy rolki

Pierwszą ważną rzeczą przy zakupie odpowiednich rolek jest dopasowanie rozmiaru – za duże czy za małe nie wchodzą w grę, jeśli chcemy zachować komfort w trakcie jazdy. Warto udać się do sklepu (zamiast kupować sprzęt w sklepie on-line) i przymierzyć interesujące nas modele, dzięki temu unikniemy rozczarowań. Drugą ważną sprawą są zapięcia, zapewniające stabilizację nogi – muszą utrzymywać odpowiednio naszą nogę, najlepsze będą takie, które są zarówno wiązane, jak i zapinane na klamry. Ostatnia rzecz to cena sprzętu– na samym początku nie powinniśmy wydawać na niego fortuny, nie warto jednak kupować najtańszych rolek, które szybko będą się nadawały jedynie do wyrzucenia.

Pierwsze kroki

Zaczynając jazdę najlepiej udać się na jakąś prostą alejkę, z dala od drogi. Dobrze jest też wybrać taką godzinę, w której nie będzie tam zbyt dużego tłoku. Ważne jest również posiadanie ochraniaczy – na kolana i łokcie, przydatne będą również cienkie rękawiczki, nie powinno się zapominać o kasku. Dzięki zabezpieczeniom, w razie ewentualnego upadku, zapobiegniemy poważnym urazom, otarciom i kontuzjom. Na początek rozgrzej się: kilka przysiadów, wymachów i okrążeń rękami bardzo się przyda i rozgrzeje mięśnie. Jazdę należy zacząć powoli i stopniowo nabierać prędkości, pamiętajcie, że to nie wyścig – jazda na rolkach ma sprawiać przyjemność. Lekko ugnij kolana i odpychaj się nogami w bok. Z biegiem czasu oswoisz się z rolkami i będzie Ci szło coraz lepiej.

Korzyści

Ciekawostką może być fakt, że jazda na rolkach jest bezpieczniejsza dla naszych stawów niż bieganie. Nie są one tak obciążone, jak w trakcie biegu, a oprócz tego wymagają trochę mniej wysiłku – co nie znaczy wcale, że są mniej skuteczne. Przy jeździe możemy pozwolić sobie na chwilę odpoczynku, ponieważ kółka jadą same, nawet przy delikatnym odepchnięciu. Rolki to świetny sposób na spędzanie czasu w sposób aktywny i jednocześnie przyjemny. W czasie jazdy pracują praktycznie wszystkie mięśnie ciała – uda, brzuch, plecy, pośladki. Nasze nogi zaczynają wyglądać smuklej, a pupa staj się pełniejsza i bardziej krągła. Spalamy również zbędne kalorie i poprawiamy naszą kondycję. Prócz tego, jazda na rolkach może być idealną okazją do spotkania z przyjaciółką, porozmawiania, wyrzucenia z siebie negatywnej energii. Rolki to sama radość!

Facebook Comments

One Comment

  • Iza pisze:

    Rolki to świetna sprawa! Mimo obitych kolan na początku nie zniechęciłam się i nie żałuje. Sylwetka smukła jak nigdy wcześniej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy