Słońce, wiatr, sól morska, niespodziewane burze – latem nasze włosy są narażone przez wiele czynników na zniszczenia i suchość. Podpowiadamy, jak w tym szczególnym okresie dbać o nie, aby były zdrowe i lśniące.

Letnie słońce czy kąpiele, mimo że wielu z nas sprawiają przyjemność, z pewnością nie są korzystne dla naszych włosów. Najpierw tracą one blask, następnie niszczy się także ich warstwa wewnętrzna, przez co włosy stają się mniej wytrzymałe, łamliwe i z rozdwojonymi końcówkami, no i oczywiście suche. Dlatego też o tej porze roku powinniśmy się o nie wyjątkowo dobrze troszczyć.

  • Przede wszystkim warto chronić włosy przed bezpośrednim oddziaływaniem szkodliwych czynników. Najskuteczniejszy sposób to chowanie włosów pod chustą, czapką lub kapeluszem. Korzyści będzie miał też z tego nasz organizm. Dzięki nakryciu głowy unikniemy porażenia słonecznego.

  • Upał wystarczająco wysusza włosy, dlatego nie narażajmy ich na dodatkową dawkę gorąca, w postaci częstego używania prostownicy. Latem lepiej postawić na naturalność!

  • Nie bójmy się za to korzystać z suszarki. Chodzenie z mokrymi włosami, gdy jest mocne słońce i wiatr, bardzo im szkodzi! Krople wody przyciągają słońce i działają niczym soczewka, skupiając promienie.

  • Równie szkodliwe, niezależnie od pory roku, jest farbowanie włosów. Jednak latem szczególnie. Jeśli w czasie urlopu chcemy dobrze wyglądać lepiej pomyśleć o tym zabiegu nieco wcześniej niż przed samym wyjazdem. Będąc u fryzjera, dobrze jest też od razu podciąć końcówki, aby wzmocnić włosy.

  • Jaką fryzurę nosić latem? Najlepiej je spiąć, bowiem wtedy mniejsza powierzchnia włosów narażona jest na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Dodatkowym plusem tzw. „koczków” jest to, że będzie nam zdecydowanie chłodniej.

  • Wracając z plaży czy z basenu pamiętajmy, aby zawsze umyć włosy z morskiej czy chlorowanej wody. Dzięki temu włosy będą mniej zniszczone.

  • Ale oprócz zapobiegania niszczeniu włosów powinniśmy także je wzmacniać. Zapewnimy to sobie poprzez używanie kosmetyków nawilżających. Raz w tygodniu dobrze jest nałożyć nawilżającą maseczkę do włosów. Po myciu koniecznie zastosujmy odżywkę. Od czasu do czasu warto też spryskać włosy nawilżającą mgiełką, która chronią przed promieniami UV, a nie obciąży przy tym włosów. Istnieje cała gama specjalistycznych kosmetyków do włosów, dlatego dobrze jest wybrać te, które idealnie pasują do rodzaju i koloru naszych włosów.

  • Jeśli zaś pod ręką nie mamy odpowiednich kosmetyków możemy postawić na naturalne produkty, które równie dobrze, jeśli nie lepiej odżywią nasze włosy, dodając im blasku. Po myciu włosów można zrobić maseczkę z miodu, natrzeć je oliwią z oliwek, olejem kokosowym, albo też namoczyć w naparach z ziół bądź ze skórki cebuli. Efekt murowany!

  • Nie można zapominać również o tym, że na stan naszych włosów ma również odpowiednia dieta. Warzywa, owoce, tłuszcze nienasycone to podstawa zdrowej diety latem. Oliwa w sałatkach czy ryby na talerzu przełożą się nie tylko na piękną figurę, ale i na lepszą kondycję naszych włosów.

  • Włosy można także wspierać poprzez zażywanie suplementów, które odżywią włosy od wewnątrz, dostarczając naszemu organizmowi potrzebnych aminokwasów i witamin.

 

Facebook Comments

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy