Wzmożona senność, ciągły brak energii, problemy z cerą, włosami i paznokciami, ale też problem ze zrzuceniem wagi – to kilka oznak, mówiących o tym, że czas oczyścić nasz organizm z toksyn. Krótki detoks pomoże nam odzyskać siły i chęci do działania. Podpowiadamy, co zrobić, aby oczyścić zatruty organizm.

Toksyny są zagrożeniem dla organizmu, gromadzą się w szczególności w wątrobie, tkance tłuszczowej i układzie pokarmowym. Usunięcie toksyn ma za zadnie dostarczyć organizmowi odpowiedniego nawodnienia, właściwej ilości składników mineralnych oraz witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

Jednym z najważniejszych elementów oczyszczania organizmu jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Różni się ona w zależności od naszej wagi, wzrostu, płci czy aktywności fizycznej w ciągu dnia. Ważne jest, aby w tym czasie odstawić kawę i wszelkie napoje słodzone. Jeśli nie lubimy smaku samej wody, możemy dodać do niej sok z cytryny lub limonki, pomoże to w odkwaszeniu organizmu, wspomoże pracę wątroby i układu pokarmowego. Jeśli mamy dość wody, możemy przygotować soki ze świeżo wyciskanych owoców. Dostarczą nam one odpowiednią ilość witamin bez zbędnych chemicznych substancji, które zawarte są w sklepowych sokach.

Możemy również zastosować dietę oczyszczającą. Na początek musimy wyeliminować z naszej diety tłuszcze, mięso, alkohol, ryby, gotowe potrawy, kofeinę, mrożonki, pieczywo, jajka, jogurty etc.  Na kilka dni zastępujemy te składniki warzywami i owocami, które zjadamy surowe bądź przygotowane na parze. Po kilku dniach powoli przywracamy produkty, które wcześniej odstawiliśmy. Jednak im dłuższy czas, w którym nie spożywamy mięsa i ryb, tym lepiej. Do przygotowywanych posiłków możemy dodawać ocet jabłkowy, który dostarczy naszemu organizmowi kwasów organicznych i wspomogą układ trawienny. Warto też pić w tym czasie ziołowe napary – gotowe mieszanki dostaniemy np. w aptece. Przykładowo mniszek lekarski, usunie toksyny z naszego organizmu, dzięki działaniu moczopędnemu, zaś kurkuma działa przeciwnowotworowo. Należy pamiętać, że posiłki przyjmujemy średnio co 3-4 godziny. Oczyszczanie organizmu to nie głodówka, a dostarczanie mu odpowiednich składników w odpowiedniej ilości.

Pozbycie się toksyn z organizmu będzie miało duży wpływ na nasze samopoczucie. Należy jednak pamiętać, że trzeba to robić z głową, aby nie zaszkodzić sobie jeszcze bardziej. Jeśli tylko zastosujecie się do naszych rad, już niedługo zapomnicie, co oznacza brak energii.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy