Stare marketingowe przysłowie brzmi „wyróżnij się albo zgiń!”. To właśnie ze względu na pewną wyjątkowość wybieramy dane marki. Oryginalność cenimy także w innych ludziach i sami pragniemy wyróżnić się z tłumu. Ale jak to osiągnąć?

Nad wyróżnikiem marki pracuje cały sztab ekspertów. Robią badania, wyszukują wyjątkowe cechy produktu, tworzą reklamy odpowiednio je eksponujące i wydają na to naprawdę duże pieniądze. My mamy znacznie bardziej ograniczone możliwości. Jednak sekret oryginalności każdego człowieka nie tkwi w ilości specjalistów czy wydanych pieniądzach, ale w naszej kreatywności i jakości naszych pomysłów.

Oczywiście najlepszym wyróżnikiem jest oryginalna uroda, jednak i bez niej można znaleźć naprawdę wiele sposobów na to, by wyróżnić się z tłumu. Najważniejszy z nich to styl. Niezależnie od tego, czy kupujemy ubrania w sieciówkach, second handach, czy sami je szyjemy chcąc się wyróżnić nie powinniśmy ślepo podążać za modą. Moda ma to do siebie, że często się zmienia i przemija, nasz styl zaś powinien być czymś trwalszym i charakterystycznym dla nas. Styl powinien zależeć od kilku elementów, przede wszystkim trzeba znaleźć swoje ulubione kroje i fasony. Wybrać te, w których wygląda się najlepiej. Nie bój się eksperymentować, baw się kolorami, bo nosząc jednolite kolorystycznie stroje, masz mniejsze szanse na przyciągnięcie cudzej uwagi. Można także zakładać koszulki z zabawnymi nadrukami czy oryginalnymi printami. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest to, aby czuć się dobrze w tym, co masz na sobie. Gdy podobamy się sobie w tym, co założyliśmy, czujemy się pewniej, emanujemy energią i dobrym samopoczuciem, dzięki czemu również możemy przyciągnąć uwagę innych.

Jednak strój to dopiero początek drogi do tego, by zaakcentować swoją oryginalność. Można zrobić znacznie więcej – makijaż, fryzura, nietypowe akcesoria i ozdoby, wszystko to może nam pomóc. Wyróżnienie się jednak nie jest tożsame z szokowaniem. Oczywiście kolorowe włosy, kolczyki, tatuaże czy dziwne stroje są sposobem na bycie oryginalnym, ale można to osiągnąć nawet mając na sobie biznesową garsonkę. Wystarczy dodać do niej nietypową biżuterię czy dobrać inne interesujące dodatki.

Wszelkiego rodzaju gadżety pomagają nam w podkreśleniu swojego indywidualizmu. Wyjątkowe, inne, niepowtarzalne – zegarki, portfele, piórniki, nawet zakładki do książek czy futerały na telefon. Drobne elementy, które przyciągają wzrok, których nie spotyka się na co dzień na ulicy, wspomogą naszą walkę o uwagę innych.

Warto również pamiętać, że wyróżniamy się nie tylko wyglądem i dodatkami, ale również naszymi talentami i zainteresowaniami. Choć nie są one zwykle zauważalne na pierwszy rzut oka, warto zadbać o to, aby nasi znajomi wiedzieli o naszych pasjach i umiejętnościach. Gdy rozwijamy talenty, mamy dużą wiedzę, jesteśmy w czymś naprawdę dobrzy czy mamy nietypowe zainteresowania wówczas również możemy zwrócić na siebie uwagę. Początkowo może o nich wiedzieć tylko garstka osób, ale z czasem, znajomi, będą opowiadać o Twoich pasjach i zachwalać Twoje umiejętności innym. W ten sposób Twoja popularność znacznie wzrośnie.

Oczywiście możemy wyróżniać się z tłumu także stylem bycia. Specyficznym poczuciem humoru, charakterystycznymi powiedzonkami, nietypowymi środkami transportu czy nawet uśmiechem posyłanym do nieznajomych. Najważniejsze jest jednak to, aby we wszystkich tych działaniach być autentycznym i pozostać sobą!

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy