Żyjemy w czasach, w których znalezienie pracy to nie lada wyzwanie. Niestety dobre wykształcenie i kwalifikacje wcale nie ułatwiają zadania. Jak wśród nieuczciwych pracodawców i mało satysfakcjonujących ofert pracy znaleźć tę, która przyniesie nam zadowolenie? Przygotowaliśmy dla Was kilka rad.

 Po pierwsze CV

 Źle napisane Curriculum Vitae, to jeden z podstawowych powodów odrzucania aplikacji o pracę. Jeśli twoje CV będzie napisane profesjonalnie, szanse na zatrudnienie wzrastają prawie o 40%. Pamiętaj, że składając swoje dokumenty o pracę ważne jest również zwrócenie uwagi na branżę, w której działa firma. Dlatego każde CV powinno się pisać indywidualnie, w zależności od przedsiębiorstwa, do którego się udajesz.

 

Gdzie szukać?

Możliwości jest wiele. Począwszy od tych najbardziej tradycyjnych, czyli Urzędów Pracy, które jednak nie mają wśród bezrobotnych zbyt dobrej opinii, poprzez prasę, znajomości, posiadający obszerną bazę ofert pracy Internet, aż na Agencjach Doradztwa Personalnego kończąc. Ważne jest, aby nie być pasywnym i nie poddawać się. Czasami konieczne jest przesłanie nawet 50 czy więcej aplikacji, aby w końcu się udało. Pozytywne nastawienie i cierpliwość to droga do sukcesu.

Zadbaj o swój wizerunek w sieci

Pracodawcy często, zanim zaproszą kandydata na rozmowę o pracę, sprawdzają go w Internecie. Postaraj się więc, aby po wpisaniu swojego imienia i nazwiska w przeglądarce, wyniki pokazywały twoje dobre strony, profesjonalizm. Pamiętaj też o swoim profilu na Facebooku, najlepiej zmień ustawienia prywatności, tak, aby potencjalny pracodawca nie widział wszystkich udostępnianych przez Ciebie treści, a jedynie te, które chciałbyś, żeby były widoczne.

 Przygotuj się na rozmowę

Kiedy już zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, przygotuj się do niej. Odpowiedni strój, znajomość firmy, do której się udajemy, pozytywne nastawienie, uśmiech na twarzy i nasze kwalifikacje powinny zapewnić sukces.

Pamiętaj!

 Nie można zrażać się po kilku nieudanych próbach, znalezienie pracy idealnej wymaga czasu i cierpliwości. Istotne jest również nasze nastawienie, musimy pokazać pracodawcy, że będziemy wartościowym pracownikiem i warto w nas inwestować.

Facebook Comments

One Comment

  • Marta pisze:

    Przydatne rady, chociaż w rzeczywistości nie tak łatwo opanować stres na rozmowie kwalifikacyjnej :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy