Utrata pracy to dla każdego wielki cios, kiedy jednak przekracza się pewną granicę wieku znalezienie nowej staje się coraz trudniejsze. Dlaczego w pewnym wieku ciężej jest znaleźć nowe stanowisko? Być może problemem jest to, że im starsi jesteśmy, tym ciężej jest nam się dostosować do zmian zachodzących na rynku pracy?

Czy tracąc pracę będąc po 40 roku życia jesteśmy skazani na zajęcia, których tak naprawdę nie chcemy wykonywać i które odbiegają od naszych kwalifikacji? Zdecydowanie nie! Co więc zrobić, aby znaleźć nowe zajęcie, które będzie nas satysfakcjonowało?

Po pierwsze doceń siebie

Wiara we własne możliwości jest bardzo istotna. Jeżeli będziesz myśleć stereotypowo nie uda Ci się znaleźć pracy o której marzysz. To, że nie masz już dwudziestu-paru lat wcale nie musi być wadą. Mając 40 lat jesteś bogatsza w doświadczenie i z pewnością wiesz o wiele więcej niż Twoi młodsi konkurenci. Jeżeli to zauważysz, a następnie uwierzysz w siebie z pewnością dobrze pójdzie Ci na rozmowie kwalifikacyjnej i pokażesz potencjalnemu pracodawcy, że warto w Ciebie zainwestować. Jeśli jednak Twoje nastawienie nie będzie odpowiednie, Twój rozmówca również Cię nie doceni.

Po drugie popracuj nad swoim CV

Podstawowym błędem, który popełniają ludzie w każdym wieku jest źle napisane CV. Tymczasem jest to jeden z najistotniejszych punktów – to właśnie ten dokument zadecyduje o tym, czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną czy też nie. CV powinno pokazywać Twoje doświadczenie, ale również to, że wciąż jesteś na bieżąco. Dobrze będzie, jeśli znajda się w nim jakieś kursy doszkalające, które pokażą pracodawcy, że mimo wieku jesteś aktywny, radzisz sobie z nowymi technologiami i wciąż jest w Tobie głód wiedzy i nowych doświadczeń. Udowodnij potencjalnemu pracodawcy, że chcesz się rozwijać i potrafisz bardzo dużo, a Twój wiek jest wielką zaletą.

Po trzecie – gdzie szukać pracy?

Prawdopodobnie kiedy szukałaś swojej pierwszej pracy, wyglądało to nieco inaczej niż teraz. Mimo, że w gazetach wciąż można znaleźć interesujące oferty pracy, ich prawdziwą kopalnią jest internet. Właśnie tam powinnaś szukać. Nie zapomnij o stworzeniu profesjonalnego CV na takich portalach jak Goldenline czy LinkedIn, które tylko zadziałają na Twoją korzyść. Jeśli nie wiesz na jakich portalach poszukiwać pracy, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat TUTAJ, z pewnością Ci pomoże :)

Utrata pracy po 40 roku życia wcale nie musi oznaczać końca kariery zawodowej. Wręcz przeciwnie może to być jedynie jej zwrot w innym – być może ciekawszym – kierunku. Jeżeli tylko odpowiednio podejdziesz do sprawy z pewnością uda Ci się znaleźć atrakcyjną, nową posadę.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy