Niestety w życiu nie jest jak w bajce i wszystkim zakochanym parom zdarzają się konflikty i tzw. ciche dni. Jest to naturalna rzecz, występuje w każdym, nawet z pozoru idealnym związku. Nie należy jednak wtedy wyciągać pochopnych wniosków co do przyszłości relacji, a na spokojnie przemyśleć całą sytuację.

Uspokój się

Stało się, doszło między wami do kłótni, a teraz każdy siedzi bez słowa w swoim kącie. Nie warto jednak od razu przechodzić do konfrontacji argumentów. Rzucanie talerzami, wyzwiskami czy teatralne pakowanie walizek nie pomoże. Pierwszym ważnym krokiem będzie zachowanie spokoju. Usiądź wygodnie w fotelu i przemyśl problem. Może okaże się, że rzeczywiście partner/partnerka miał rację? Przemyśl jeszcze raz wszystkie słowa, które zostały przed chwilą wypowiedziane, może po prostu kierowała Wami złość? Pamiętaj, nie podejmuj pochopnych decyzji, bo możesz ich potem gorzko żałować.

Przekaż swój punkt widzenia

Jeśli już przemyśleliście wszystko i oboje wiecie, jakie stanowisko w sprawie zajmujecie, musicie porozmawiać. Cisza i pomijanie problemu sprawi jedynie, że w pewnym momencie wszystkie konflikty się nagromadzą, a Wy będziecie mieli duży problem, żeby im zaradzić. Dlatego ważne jest, aby konfrontować się ze sobą na bieżąco. Powiedz swojej drugiej połówce, co Cię boli, dlaczego to jest dla Ciebie problem. Przekaż, jak się z tym czujesz i czemu uważasz, że masz rację.

Wysłuchaj

Kiedy już się wypowiesz, daj szansę drugiej osobie. Wysłuchaj tym razem jej argumentów i nie przerywaj w połowie zdania. Miałaś szansę na wyrażenie swoich uczuć w związku z konfliktem, teraz Twój partner musi się na ten temat wypowiedzieć. Dopiero po tym będziecie mogli przejść dalej.

Znajdźcie kompromis

Nie jest to łatwa sprawa, bo pewnie każde z Was będzie chciało zostać przy swoich racjach. Jednak, jeśli nie chcecie dalszych nieporozumień w związku, musicie ustalić jakieś zasady. Każde z Was już powiedziało, o co chodzi. Jest więc o wiele łatwiej znaleźć dogodne wyjście z tej sytuacji. A wtedy znowu zapanuje harmonia.

Facebook Comments

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy