23 Cze

Lektury na lato! Postaw na rozwój osobisty

Urlop to dobry czas na czytanie. A najlepiej przeczytać te książki, które pomogą nam w samorozwoju i sprawią, że do pracy będziemy wracać zmotywowani. Oto 5 rozwijających propozycji na lato – dla tych, którzy potrzebują zmiany i rozwoju, którzy chcą polepszyć swoje relacje z otoczeniem, którzy potrzebują inspiracji i samorealizacji.

1. 400 testów IQ, łamigłówek, zagadek logicznych, zadań matematycznych, John Bremner, Philip Carter, Ken Russel, wyd. K.E.Liber, 2011

Chcesz potrenować swój umysł latem? Nie ma lepszego rozwiązania niż zagadki logiczne przygotowane przez MENSĘ. Znajdziesz tu setki, jak sama nazwa wskazuje, łamigłówek o różnym poziomie trudności. W pociągu, samolocie, na plaży, w każdej chwili możesz testować swoją spostrzegawczość i zdolności logicznego oraz abstrakcyjnego myślenia. A trening czyni mistrza!

2. Model biznesowy. Ty, Yves Pigneur, Alexander Osterwalder, Timothy Clark, wyd. Helion, 2013

Jeśli wakacje są dla Ciebie czasem przemyśleń, czy to, co robisz w życiu zawodowym na pewno ma sens albo też szukasz swojej ścieżki rozwoju zawodowego koniecznie powinieneś sięgnąć po tę książkę. Porady, cykl ćwiczeń coachingowych, inspirujące opowieści pozwolą na stworzenie osobistego modelu biznesowego. Dzięki niemu odnajdziesz się na rynku pracy i będziesz robił to, do czego jesteś stworzony.

3. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, Dale Carnegie, wyd. Studio EMKA, 2005

Choć książka ta została po raz pierwszy wydana ponad 80 lat temu, wciąż nie traci na aktualności. Jest to jedna z najważniejszych książek z zakresu komunikacji i motywacji. Jeśli do tej pory nie miałeś jej w ręku, jest to dobry czas by po nią sięgnąć. Autor w prosty sposób opisuje mechanizmy, które działają na ludzi i sprawiają, że jesteśmy bardziej lubiani. Choć niektóre z rad, mogą nam się wydawać sztuczne bądź nie pasujące do naszego charakteru i tak warto je poznać, aby mieć świadomość siły tkwiącej w prostych gestach i zachowaniach. O ich wykorzystaniu zadecydujemy sami.

4. Praktyczne lekcje zarządzania projektami, Michał Kopczewski, wyd. Helion, 2013

Podobno najlepiej jest uczyć się na cudzych błędach, ale od innych można także czerpać inspiracje. Na to właśnie pozwala nam niniejsza książka. Jeśli Twoja praca jest pełna wyzwań i skomplikowanych projektów to obowiązkowa lektura dla Ciebie. Autor przeprowadził kilkanaście rozmów z tymi, którzy musieli stawić czoła wymagającym projektom, takim jak chociażby organizacja EURO 2012. To duża dawka praktycznej wiedzy, wspomnień, sukcesów i potknięć, które z pewnością będą dużą dawką inspiracji.

5. Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy, Joanna Wrycza-Bekier, wyd. Helion, 2014

Jesteś blogerem, początkującym pisarzem, scenopisarzem, reżyserem, dziennikarzem, marketingowcem, naukowcem? Zarabiasz na życie słowem? Koniecznie powinieneś zatem sięgnąć po świeżo wydaną pozycję Magia słów. Storytelling, czyli umiejętność snucia opowieści, w ostatnim czasie stał się bardzo modnym hasłem, jednak jeszcze nie dość dobrze wykorzystywanym. W jednym miejscu znajdziesz garść praktycznych porad dotyczących techniki i stylistyki, a dzięki ich przyswojeniu będziesz pisać lekko i z łatwością.

Miłej lektury!

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy