09 Wrz

Liczy się jakość a nie ilość.

Czy to nie paradoksalne, że robimy coraz więcej rzeczy w naszym życiu, a jesteśmy coraz bardziej niezadowoleni z siebie i z tego, jak ono wygląda? Z czego to wynika?

Większość rzeczy, które robimy, to rzeczy błahe – mało istotne i nie mające większego znaczenia. Robimy je dla samego faktu zrobienia, aby się czymkolwiek zająć. Przyjrzyj się sobie. Czy zdarza Ci się, że pracujesz po 10 godzin dziennie, a nie widzisz efektów swojej pracy? Może w jej trakcie, zamiast pracować, wykonujesz kilka telefonów, które zamieniają się w długie dyskusje? Może sprawdzasz co chwilę Facebooka, a w międzyczasie przeglądasz Internet?

Masz wrażenie, że ciągle gdzieś pędzisz? Jesteś zmęczona i sfrustrowana? Wiecznie brakuje Ci czasu? Odkładasz ćwiczenia i spotkania z przyjaciółmi, bo dużo pracujesz i brakuje Ci sił? Ciężką pracę, nawet gdy nie widać jej efektów, wynagradzasz sobie kolejną parą butów, aby przez chwilę poczuć się lepiej? Niestety lepsze samopoczucie szybko znika. Znów gdzieś w głębi serca czujesz, że coś jest nie tak. Mija dzień za dniem i każdy następny jest podobny do poprzedniego. Marzysz o dniu spokojnym. Chociaż jednym. Myślisz o tym, jak cudownie byłoby mieć chwilę dla siebie i spotkać się z dawno niewidzianą przyjaciółką.

Źle czujesz się z faktem, że tego nie robisz. Tłumaczysz się jednak przed samą sobą, że przecież nie masz na to czasu.
Wierzysz, że kiedyś nadejdzie moment, kiedy będzie lepiej. Nadszedł jednak czas, abyś zrozumiała, że taki moment nie przyjdzie. Nie zmieni się nic, dopóki sama tego nie zechcesz i nie podejmiesz świadomej decyzji, aby coś zmienić!

Brak czasu, pieniędzy czy przyjaciół wynika z tego, że nie robisz w swoim życiu rzeczy ważnych. Kręcisz się w kółko i tkwisz w miejscu. Wymyślasz sobie kolejne zadania do wykonania, taśmowo oglądasz seriale lub nałogowo chodzisz po galeriach. Te działania nic Ci nie dają i czujesz się jeszcze bardziej zmęczona. Marnujesz czas, żyjąc iluzją, że Twój los kiedyś się odwróci.

Powiem to jeszcze raz: nic bardziej mylnego! Taki stan rzeczy można i warto zmienić, ale wszystko jest wyłącznie w Twoich rękach. Zrób jedną ważną rzecz dla siebie, swojego biznesu lub rodziny. Niech to będzie coś, co jest związane z Twoim systemem wartości.

Jak to zrobić?
Zapisz wszystkie rzeczy, które chcesz robić i które są dla Ciebie ważne – nie ma znaczenia, czy są to kwestie zawodowe, prywatne czy związane np. ze zdrowym stylem życia. Następnie oceń je w skali od 1 do 10. Wybierz tę, która otrzymała od Ciebie najwięcej punktów. Potem pomyśl, co mogłabyś zrobić, aby się udało. Rozpisz kroki i zapomnij o wymówkach, przystępując natychmiast do działania! Tę kluczową rzecz rozpoznasz także po tym, że kiedy tylko o niej pomyślisz, na twojej twarzy pojawi się uśmiech, a twoje serce zacznie mocniej bić. Działaj z lekkością i skupiaj się na ważnych dla ciebie rzeczach. W pracy zaczynaj dzień od kwestii priorytetowych, eliminując zjadacze czasu, takie jak portale społecznościowe. Wykonuj zadania z radością i korzystaj z życia!

 


 

Marta Kaim – coach ICF, mówczyni, mentorka, właścicielka manufaktury przemian. Ekspertka od zarządzania sobą i swoją energią w czasie. Autorka popularnego programu dla kobiet „Jesteś ważna!“ oraz inspirującej książki dla kobiet „Jesteś ważna. Czas, emocje i ty“ (manufaktura-przemian.pl/jestes-wazna). Wierzy w kobiety i ich wewnętrzną moc! Wspiera, inspiruje i motywuje, a dzięki pracy z nią, kobiety odzyskują równowagę, zaczynają żyć w zgodzie ze sobą i są szczęśliwe! Swoją postawą udowadnia, że można odnieść sukces, nie rezygnując z życia prywatnego i czasu dla siebie.

Facebook Comments

Najnowsze tematy