Sezon wyprzedaży w pełni. W galeriach handlowych tłok i z każdej witryny kusi nas napis „SALE” czy „-50%”. To sprawia, że wielu z nas wariuje, spędza godziny w sieciówkach, a później upycha kolejne rzeczy w pękającej w szwach szafie. Umówmy się – wyprzedaże to naprawdę fajna sprawa, ale należy podchodzić do nich z pewnym dystansem.

Przygotuj się

Siedząc w domu, otwórz swoją szafę i zastanów się, czego Ci brakuje. Zrób porządny przegląd i wyrzuć wszystkie rzeczy, których nie założyłaś od dawna i zapewne już nie założysz – możesz je oddać np. potrzebującym rodzinom w Twoim mieście, które na pewno wykorzystają je lepiej niż Ty. Pomyśl o ubraniach, jakie chciałabyś, aby znalazły się w Twojej szafie. Pamiętaj o takich fasonach, które nigdy nie wychodzą z mody – mała czarna za grosze? Na pewno się przyda. Długa suknia balowa? Już niekoniecznie. Kiedy już zrobisz solidny przegląd swojej szafy, weź kartkę i długopis i zrób listę rzeczy, które są Ci niezbędne. Oszczędzi to później Twój czas, jak również pieniądze, bo nie będziesz snuła się po sklepie zupełnie bezsensownie w poszukiwaniu „sama nie wiesz czego”.

Nie kupuj na siłę

Wyprzedaże mają to do siebie, że kupujemy bez zastanowienia. Właśnie dlatego później okazuje się, że posiadamy zbyt wiele rzeczy, których nie potrzebujemy. Jeśli nie znajdziesz tam rzeczy, które odpowiadają Ci na 100%, nie bierz nic. Czasami lepiej zapłacić za spodnie czy bluzkę regularną cenę, niż kupić o połowę taniej ciuch, który źle na Tobie leży. Pamiętaj również, aby przed zakupem przecenionej rzeczy dokładnie ją obejrzeć. Często zdarza się, że ciuchy z wyprzedaży są uszkodzone, a ich zwrot jest niemożliwy, więc są to wtedy źle wydane pieniądze.

Zabierz ze sobą towarzysza

Kiedy robimy zakupy same nie jesteśmy do końca obiektywne. Nie zawsze to, co nam się podoba dobrze na nas leży, a same sobie tego nie uświadomimy. Dlatego dobrze jest zabrać ze sobą kogoś, kto potrafi Ci doradzić i nie boi się powiedzieć, że wyglądasz w czymś źle. Raczej nie zabieraj ze sobą męża czy partnera, który po 15 minutach będzie miał serdecznie dość zakupowego szaleństwa. Poproś o pomoc koleżankę i razem wybierzcie się na wycieczkę po sklepach. Wzajemnie pomożecie sobie w wyborze odpowiedniej odzieży i powstrzymacie się od nierozsądnych wydatków.

Pamiętaj!

Zakupy podczas wyprzedaży to żaden obowiązek – to jedynie dobra okazja do uzupełnienia swojej garderoby rzeczami, które są Ci potrzebne lub po prostu od dawna o nich marzysz. Jeśli nie znajdziesz nic ciekawego, nie przejmuj się, a ciesz z faktu, że rozsądnie planujesz swoje zakupy i nie dajesz się zwariować w trakcie sezonowych wyprzedaży!

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy