Tyle dobrych życzeń, tyle dobrych myśli! Dostaliśmy je przy wigilijnym stole i teraz, gdy cały świat życzy nam szczęśliwego Nowego Roku. Szeptane do ucha, zostawiane na karteczce, która wpadła do skrzynki. Niektóre wypowiedziane bezwiednie, wstydliwie, do siebie samego. Bo przecież nie ma na świecie człowieka, który nie miałby życzeń. Takich niekoniecznie od święta. Co robić, żeby wreszcie się spełniły?

Nic nie robi się samo, a o marzeniach mówi się, że niekoniecznie się spełniają. Same nie. Marzenia się spełnia.  Dlatego marzyć i życzyć trzeba aktywnie. Ze świadomością, że nic się nie zadzieje bez nas i naszego świadomego udziału.

Po pierwsze wiedzieć CO?

Czy wiesz, czego tak naprawdę dla siebie pragniesz? Czy umiesz powiedzieć, jakie są Twoje marzenia? Czego sobie NAPRAWDĘ życzysz na ten nowy rok?  Im konkretniej, tym lepiej.  Zdawkowe długo i szczęśliwie to za mało. Co dla Ciebie oznacza szczęście? A spełnienie? Kiedy już wiesz CO, zastanowisz się JAK. I weźmiesz do roboty..

Tymi rękami

Ludzkie życzenia i marzenia są w gruncie rzeczy bardzo  do siebie podobne. Wszyscy chcą być zdrowi, szczęśliwi, kochani, wieść dobre życie. Jeden chce wydać książkę, a drugi awansować. Mieć pieniądze. Pojechać tu albo tam.

Te marzenia rzadko spełniają się od razu – i wymagają raczej ciągu zdarzeń i małych kroków, które czynią różnicę. Jak w układance: dokładasz puzzel do puzzla, dopiero wtedy widać obraz. Na początku nie bardzo wiadomo, o co chodzi. Czy to właściwie ta układanka? Ale zawsze przecież od czegoś trzeba zacząć.

Na progu nowego roku przeraża nas praca, którą musimy wykonać, aby ziścić to, czego nam życzą, czy to co nam się w skrytości ducha śni. Chcielibyśmy od razu. A to trwa. I wymaga cierpliwości.

Kiedy dopadnie Cię tęsknota za tym, żeby już, dziś, natychmiast, od razu, bez zbędnej zwłoki, pamiętaj, że cenne rzeczy przeważnie wymagają czasu. A on i tak minie. Pytanie tylko, co z nim zrobisz?

Po kawałku

Żeby zwiększyć swoją szansę na powodzenie i za rok z satysfakcją stwierdzić, że się udało, dobrze spełnianie marzeń podzielić na odcinki. To sprawdza się zawsze: w oszczędzaniu, planowaniu podróży, czy odchudzaniu. Jeśli chcesz napisać książkę, musisz zacząć od jednego słowa. Jeśli chcesz schudnąć, myśl w perspektywie kilograma, a nie 20. Zobacz swoją moc sprawczą, która manifestuje się w każdym dniu. To, czego nie zrobisz w tydzień, uda się w 52 tygodnie.

Potrafisz tak wiele, możesz tak dużo. Uwierz w to.

Życzę Wam wspaniałego roku. Takiego, w którym wszystko zmienia się na lepsze. A najbardziej życzę Wam, żebyście potrafili zobaczyć, że cuda jednak się dzieją. Rzadko spadają z nieba, ale możemy je sobie zafundować sam.

Tymi rękami.

Czyż to nie wspaniała perspektywa?

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy