Czy wyjeżdżając na wakacje zwykle taszczycie za sobą kilkudziesięciokilogramową walizkę? Obijacie sobie nogi, macie problem z zejściem ze schodów, dojeżdżając na miejsce przeznaczenia boli Was kręgosłup i jeszcze przeżywacie stres ważąc bagaż na lotnisku? Jeśli tak, to koniecznie przeczytajcie ten krótki poradnik. Dzięki niemu zastąpicie ogromną i ciężką walizkę, znacznie bardziej poręcznym bagażem.

Gdy zaczyna się reisefieber, pakowanie może przyprawić o zawrót głowy. Co zabrać? Jak pomieścić wszystko? Czy niczego nie zapomnieliśmy? Aby zaoszczędzić sobie problemów związanych z pakowaniem warto najpierw stworzyć listę. Jeśli przygotujemy ją nieco wcześniej, będziemy mieli szansę dopisywać do niej rzeczy, o których w pierwszym momencie zapomnieliśmy. Podzielmy naszą listę na różne kategorie, aby nie była chaotyczna. Dzięki niej pakowanie rzeczy będzie znacznie szybsze i mniej stresujące, no i oczywiście mamy pewność, że zabierzemy wszystko. Jednak to „wszystko” to często zbyt wiele.

Tworząc listę, warto od razu tworzyć zestawy ubrań na każdy dzień. Dzięki temu zabierzesz dokładnie tyle ubrań, ile będzie Ci potrzebne. Najlepiej dopierać takie ubrania, które się nie gniotą. Warto też przed wyjazdem sprawdzić prognozę pogody, aby dopasować garderobę do temperatur. Stroje należy też dobierać do miejsca, do którego jedziemy. Szpilki w górach są naprawdę zbędne, podobnie jak ciężkie buty nad morzem. Najgorszym błędem przy takim pakowaniu się jest myślenie „wezmę, bo może się przydać”. Zawsze wtedy przypomnij sobie, ile niepotrzebnych rzeczy woziłeś ze sobą na wcześniejszych wyjazdach. Ogranicz się więc do przygotowanych setów ubrań i dodaj jedynie to, co niezbędne, jak ciepły sweter na chłodniejsze dni, kurtkę przeciwdeszczową i koniecznie nakrycie głowy. Jeśli lecisz samolotem, najlepiej najcięższe i najgrubsze rzeczy założyć na siebie, aby zaoszczędzić miejsce w walizce.

Na czas podróży warto także zaopatrzyć się w małe wersje kosmetyków. Gdy jedziemy nawet na dwutygodniowy urlop podróżne kosmetyki powinny nam spokojnie wystarczyć, a dzięki buteleczkom do 100 ml bagaż będzie znacznie lżejszy. Warto też zwrócić uwagę na to, w co są pakowane kosmetyki i wybierać te w plastikowych, nie zaś szklanych opakowaniach. Pamiętaj, że jeśli udajesz się do hotelu takie rzecz,  jak szampon czy żel pod prysznic będą na miejscu. Zwykle w hotelach znajdują się również ręczniki, czy suszarki. Sprawdź zatem przed wyjazdem wyposażenie hotelu, tak, aby nie dublować w walizce sprzętów, które są dostępne na miejscu. Jeśli zaś wiesz, że nie ma np. ręczników tam, gdzie będziesz nocować, postaraj się nabyć ręczniki szybkoschnące z mikrofibry. Zajmują one znacznie mniej miejsca niż te frotte.

Jeśli chodzi o samą technikę pakowania warto najgrubsze rzeczy poukładać na spodzie walizki. Buty, kosmetyki, ze względu na wagę, najlepiej ułożyć równolegle do ścianki na której znajdują się kółka walizki – dzięki temu, gdy już ją zamkniemy i postawimy, będzie bardziej stabilna. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w walizce jest pakowanie ubrań zwiniętych w rulon, mamy też wówczas pewność, że ubrania nie będą miały zagnieceń.

Oczywiście do walizki nigdy nie pakuj żadnych ważnych czy drogocennych rzeczy – jak laptop, pieniądze czy dokumenty. Takie rzeczy miej przy sobie w bagażu podręcznym.

Gotowi? No to w drogę!

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy