Mówi się, nie bez przyczyny, że podróże kształcą. Pozwalają na nowo odkrywać świat i zakochiwać się w przepięknych miejscach. Kto nie lubi podróżować? Oglądać świata, dostrzegać piękno malowniczych kamieniczek we Francji, górskich polan we Włoszech czy piaszczystych plaż Hiszpanii? Jest tyle wspaniałych miejsc do zwiedzenia, nie zwlekaj więc i zacznij podróżować...

Podróżowanie jest oczywiście kwestią indywidualną. Jedni uwielbiają spacerować i zwiedzać zabytki, drudzy kochają wylegiwanie się na plaży w promieniach słońca. Z każdej wycieczki jednak, niezależnie od tego, jak spędzaliśmy czas, wynosimy coś nowego. Od Włochów możemy nauczyć się, jak odpoczywać, od Brazylijczyków dobrej zabawy, pogody ducha, od Chorwatów serdeczności.

Powinniśmy podróżować też dlatego, że poszerza to nasze horyzonty, powoduje, że jesteśmy bardziej otwarci na inność i potrafimy łatwiej i lepiej przystosowywać się do nowych sytuacji. Podróżujemy dla wzbogacania samego siebie, aby wciąż uczyć się czegoś nowego. Wybierając jakiś kraj, warto wypożyczyć z biblioteki lub poszukać informacji w sieci na jego temat. Gdzie warto pojechać, co powinniśmy zobaczyć, z czego słynie dany naród. Potem już tylko zaplanujmy drogę i gotowe, witaj przygodo!

Nie zapominajmy również o możliwościach, jakie daje nam dzisiejszy świat. Nasze wyjazdy to nie muszą być dwutygodniowe wakacje. Istnieje wiele organizacji (np. AISEC), które pozwalają na dłuższe wyjazdy, chociażby na zasadzie wolontariatu. Miłośnicy podróży na pewno podejmą się także pracy za granicą, która może wzbogacić nie tylko naszą wiedzę o świecie, ale również CV.

Warto też zaznaczyć, że zwiedzanie nie musi od razu wiązać się z dużymi kosztami. Nie musimy wybierać 5-gwiazdkowych hoteli. Często o wiele lepsze są kwatery, których nie trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem i za spore pieniądze, a które możemy wynająć  będąc już na miejscu.

I jeszcze jedno: nie można zapominać o tym, w jak pięknym kraju sami żyjemy. Mazury, Bieszczady, Beskidy, polskie plaże, czy górskie szlaki również są warte zobaczenia. Czasem wakacje w rodzinnym kraju okazują się lepsze niż krótki wypad do słonecznej Grecji czy Bułgarii.

Facebook Comments

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy