Moja serdeczna koleżanka Iwona założyła sobie konto na jednym z portali randkowych. Spotkała się z jednym mężczyzną - niewypał, z drugim - katastrofa, z trzecim - lepiej nie mówić. W końcu po trzech nieudanych randkach odpuściła.

„Fajnie by było wziąć udział w takiej zbiorowej randce” – mówiła „takiej, na którą przychodzisz swobodnie, bez presji i umawiasz się tylko z tymi, którzy wywarli na tobie efekt wow” – rozmarzyła się. Mnie jednak nie trzeba dwa razy powtarzać. Przy współpracy z Sympatią zorganizowaliśmy ogólnopolski cykl imprez dla nowoczesnych singli WOWmeetings. Jedyne, co trzeba zrobić to przyjść i działać tak, aby owa pierwsza randka zakończyła się kolejnymi. Jak to zrobić?

Od 8 lat jestem w związku z tym samym mężczyzną, ale mimo tego mam wrażenie ze wciąż chodzę na pierwsze (i kolejne) randki. Wszystkie bowiem spotkania biznesowe (z klientami czy potencjalnymi pracodawcami) można potraktować jak randkę. Tak samo jak do randki trzeba się odpowiednio przygotować, ubrać i zadbać o to, aby obie strony czuły się dobrze na tym spotkaniu i chciały umówić po raz kolejny.

5 zasad, o których warto pamiętać podczas pierwszej randki:

  1. Twoja wartość – „Jestem za głupia, za brzydka, za mało wykształcona, aby… (wpis cokolwiek)“ – każdy z nas czasem słyszy takie głosy w swojej głowie. Jednak to, co o sobie myślisz ma decydujący wpływ na to, jak się zachowujesz i jak inni cię odbierają. Dlatego zamiast zadręczać się tym, czego nie masz, skup się na tych pozytywnych rzeczach, które masz. Gwarantuję ci, że masz ich mnóstwo. Proponuję wykonać teraz proste ćwiczenie. Wypisz na kartce 10 rzeczy dotyczących twojego zachowania, wyglądu i dokonań, z których jesteś dumna. Jeśli naprawdę chcesz zwiększyć poczucie własnej wartości, idealnie byłoby codziennie wieczorem wypisywać sobie 3-5 rzeczy z których jesteś dziś dumna (mogą to być sukcesy typu rozmowa z jakąś ważną dla ciebie osobą, wykonanie jakiegoś projektu czy przełamanie jakiejś bariery). Jeśli bowiem czujesz się osobą wartościową, o wiele łatwiej nawiążesz kontakt z interesującą cię osobą.
  2. Pozytywne nastawienie. Zawsze jestem pod wrażeniem osób, które przychodzą na spotkania networkingowe i zamiast skupić na tym, aby powiedzieć swoim potencjalnym klientom czy potencjalnemu partnerowi, dlaczego warto z nimi współpracować, opowiadają różne dziwne historie typu: historia życia, litania szkół, w których się kształcili czy (najgorsze) szereg chorób, które im doskwierają. Jeśli z niewyjaśnionych przyczyn cisną ci się na usta, podczas rozmowy z nową osobą, informacje o tym, co cię boli i gdzie cię strzyka – od razu ugryź się w język. Jeśli chcesz zdobyć partnera lepiej być pozytywnym. Kto by chciał się spotykać z osobą, która w kółko narzeka?! Przecież to bardzo męczące! Zamiast tego, o wiele bardziej skuteczne okaże sie pozytywne nastawienie do życia, brak narzekania i ograniczenie krytyki.
  3. Otwartość. Rozmawiaj z każdym, kto wpadnie ci w oko. Mimo tego, że może trochę się wstydzisz podejść, boisz się… Cóż najgorszego może się stać? Jeśli jesteś na takim networkingowym spotkaniu dla singli, pamiętaj, że przychodzą tu ludzie tacy sami jak ty więc nie ma powodów bać się z nimi rozmawiać.
  4. Okaż zainteresowanie. Największym błędem pierwszych randek, jakie obserwuję nagminnie jest egoistyczne koncentrowanie się na sobie. Oczywiście każdy z nas wie, że kocha mówić o sobie. Jeśli jednak chcesz nawiązać relację, musisz zainteresować się drugim człowiekiem. Pytaj go więc: „co tym myślisz? Jak udało ci się tego dokonać? Jak sie wtedy czułeś? Jak się zakończyła ta historia? Co było dalej?” Ponadto parafrazuj, przytakuj i słuchaj aktywnie cały czas uśmiechając się serdecznie.
  5. Rozmawiaj zamiast prowadzić monolog. Jeśli ktoś zadaje ci pytania, odpowiadaj na nie krótko i pytaj swego rozmówcę: „A ty? Czym ty się zajmujesz? Co ty sądzisz na ten temat?” Wiem, że na pewno jest to dla ciebie oczywiste, jednak zwróć uwagę czy faktycznie zawsze rozmawiasz zamiast prowadzić monolog.

Zamiast szukać szukać księcia z bajki skup się na tych osobach, z którymi czujesz nić porozumienia. Oczywiście każdy z nas chciałby, aby nasz partner był piękny wysportowany i koniecznie bogaty, ale uwierz mi, że z każdą osobę można udoskonalić i rozwinąć, dlatego jeśli poznajesz super sympatycznego faceta, z którym świetnie ci się rozmawia, ale jego wygląd błaga o konsultacje stylistyki, pracuj nad nim. Wiem z doświadczenia, że z każdego mądrego mężczyzny można zrobić księcia z bajki, a z każdej mądrej kobiety – wspaniałą partnerkę. Wymaga to tylko sporo pracy, czasu, otwartych szczerych rozmów i cierpliwości. Ale warto!

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy