Rozstania są trudne. Zdarza się, że ludzie, którzy kiedyś dzielili ze sobą życie, wspierali się w trudnych chwilach, nagle stają się dla siebie zupełnie obcy – choć tak naprawdę wcale tego nie chcieli? Czy można przyjaźnić się z byłym partnerem?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, wiele bowiem zależy od tego, w jaki sposób doszło do rozstania. Bywają niestety sytuacje, w których obie strony mają do siebie wielki żal po rozstaniu i ciężko doprowadzić do tego, aby ich relacje były przyjacielskie. W większości jednak przypadków, przyjaźń pomiędzy byłymi partnerami naprawdę jest możliwa.

Przemyślana decyzja

Decyzja jednak należy do Ciebie. To, czy chcesz pozostać w takich relacjach ze swoim poprzednim partnerem powinna być dokładnie przemyślania. Nie może to przecież stawiać Cię w niekomfortowej sytuacji. Być może nie będziesz na to gotowa od razu po rozstaniu, być może potrzebny będzie czas, abyś mogła swobodnie z nim rozmawiać. Warto jednak pamiętać, że stopniowe budowanie pozytywnych relacji to naprawdę dobre rozwiązanie, dzięki temu oboje pokazujecie sobie, że wybaczyliście drugiej połówce. A to z pewnością pozwoli Wam ruszyć do przodu.

Przyjaźń jest dobra

Dzięki zachowaniu odpowiednich relacji, żadne z Was nie będzie musiało rezygnować ze wspólnych znajomych czy wyjść w tym samym gronie. To nie będzie również stawiało w niezręcznej sytuacji Waszych wspólnych przyjaciół. Często bowiem zdarza się, że po rozstaniu, wspólni znajomi muszą wybierać, po czyjej stronie się opowiedzą. Nie jest to dla nich komfortowe i może doprowadzić do tego, że oboje ich stracicie.

Jak to zrobić?

Z pewnością przyjaźń z eks nie jest prosta, zwłaszcza, kiedy jedna strona wciąż żywi do drugiej osoby uczucie. Na początek na pewno będziecie musieli ograniczyć swój kontakt, dzięki temu oboje będziecie mogli na spokojnie przemyśleć pewne sprawy, zrozumieć i pogodzić się z nową sytuacją. Po tym, łatwiej będzie Wam rozmawiać i wzajemnie sobie pomagać. Istotną sprawą są również Wasi nowi partnerzy – najważniejsze, aby nie ukrywać przed nimi Waszej przyjaźni. Dzięki temu nie będą oni się czuli zagrożeni i nie będą podejrzewać Was o zdradę. Ważne również, aby Wasze spotkania nie powodowały u nowych partnerów dyskomfortu – z pewnością konieczna będzie poważna rozmowa.

Zapamiętaj

To czy przyjaźń pomiędzy byłymi partnerami w dużym stopniu zależy od tego, jakie były przyczyny rozstania oraz to w jaki sposób Wasz związek się zakończył. Im łagodniej przechodziło rozstanie, tym bardziej prawdopodobne jest, że zostaniecie przyjaciółmi. Pamiętaj, nic na siłę – jeżeli nie potrafisz, nie chcesz przyjaźnić się z eks, nie rób tego. Być może przyjaźń nie jest Wam pisana, a może po prostu jeszcze do tego nie dojrzałaś.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy