Aranżowane małżeństwa, swatki, ogłoszenia matrymonialne – tak radzono sobie kiedyś z poszukiwaniem partnera. Dziś też są na to sposoby. Oto kilka z nich.

Oczywiście może się zdarzyć, że na przyszłego partnera wpadniesz przez przypadek gdzieś w mieście, albo poznasz go podczas imprezy, spotkania z przyjaciółmi czy na warsztatach, podczas których rozwijacie swoje pasje. Może się jednak zdarzyć, że jesteś zbyt zmęczona, zbyt zajęta, zbyt zapracowana albo po prostu zbyt nieśmiała, aby w realnym świecie umówić się na randkę. Co wtedy? Wtedy można sięgnąć po sposoby randkowania, jakie zapewniają nam czasy, w których żyjemy.

Jak? Szybko!

Speed dating to metoda powstała jeszcze w ubiegłym stuleciu, ale wciąż ciesząca się dużą popularnością. Zasady szybkiego randkowania są niezwykle proste. Chodzi o to, aby w krótkim czasie poznać jak najwięcej osób, a następnie zdecydować, która z nich zrobiła na nas najlepsze wrażenie. Co kilka minut siedzisz  przy stoliku z innym partnerem, z którym możesz zamienić kilka zdań. Po całej rundzie, gdy porozmawiasz ze wszystkimi singlami obecnymi na spotkaniu, przekazujesz organizatorom, który z panów zwrócił Twoją uwagę. Jeśli i on wykaże zainteresowanie Tobą, otrzymujecie do siebie kontakt. Wówczas już tylko od Was zależy, czy dojdzie do kolejnego spotkania. Wydaje Ci się, że kilka minut to za mało, by kogoś sobą zainteresować? A jednak! Podobno wystarczy tylko 30 sekund kontaktu z przedstawicielem płci przeciwnej, aby kobieta miała pewność, czy chce się z nim ponownie spotkać, czy też nie. W końcu dobre pierwsze wrażenie można wywrzeć tylko raz. Zatem z pewnością kilka minut wystarczy, aby zdecydować się na prawdziwą randkę. Szybkie randkowanie odbywa się w niemal każdym dużym mieście w Polsce. Wystarczy poszukać w internecie informacji o terminach organizowanych spotkań.

Jak? Mobilnie!

Na podobnej zasadzie co speed dating działają różnego rodzaju aplikacje randkowe. Jedną z nich jest Tinder. Co prawda kontakt z potencjalnym partnerem jest tu nieco bardziej ograniczony, ponieważ na wstępie możemy ocenić jedynie jego zdjęcie, czyli wygląd. Ewentualnie można sprawdzić także poziom wspólnych zainteresowań, ale jak wiele osób to robi? Jak zatem działa Tinder? Po zarejestrowaniu się rozpoczynasz przeglądanie profilów użytkowników, którzy mieszkają w Twojej okolicy. Jeśli któryś z nich Ci się spodoba, oznaczasz jego zdjęcie „na tak”, klikając w wirtualne serduszko, jeśli nie jesteś zainteresowana – klikasz na krzyżyk. To samo robi druga strona. Jeśli oboje wyrazicie wzajemne zainteresowanie, wówczas Tinder tworzy z Was wirtualną parę, dzięki czemu możecie zacząć rozmawiać ze sobą na czacie. Aplikacja jest darmowa, a ściągnąć ją można na każdego smartfona.

Jak? W sieci!

Chyba największą popularnością od lat cieszą się portale randkowe. Poznawanie partnera przez internet stało się na tyle powszechne, że już niemal nikt nie krępuje się przyznać, iż korzysta z takiej możliwości. Zwłaszcza że portale randkowe są coraz bardziej sprofilowane. Nie gromadzą już tylko singli. Istnieją takie, które są skierowane jedynie do osób wyznających podobne wartości (np. przeznaczeni.pl czy love4catholic.com), osób po 40. roku życia (mlodeserca.pl), lubiących krągłe kształty (duzarandka.pl) albo też gromadzące ludzi o podobnych zainteresowaniach (np. sportrandka.pl). Wybór jest bardzo duży. A być może właśnie gdzieś tam czeka na Ciebie miłość?

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy