20 Lis

Relaks na dwóch kółkach

Najlepszy przyjaciel człowieka, z tym że zamiast czterech łap ma dwa kółka. Może być naszym osobistym trenerem, wsparciem w trudnych sytuacjach oraz sposobem na relaks. Mowa o rowerze – niekwestionowanym numerze jeden na naszej liście środków transportu.

Urządzając godzinną wycieczkę rowerową w niedzielne popołudnie spalisz około 500 kalorii. Tak po prostu. Bez większego wysiłku. A najlepiej robi się to w parze lub całą rodziną. Bo rower jest w zasadzie dla każdego. I ma wiele zalet. Przede wszystkim pomaga się zrelaksować, co w dobie wielkomiejskiego szumu jest niezwykle cenne. Jeżeli do tej pory „zajadaliście” stres czekoladą, która iluzorycznie zastępowała uczucie szczęścia, w efekcie pozostawiając tylko dodatkowe kilogramy, to od teraz pamiętajcie, że na stres zdecydowanie lepiej wpływa wysiłek fizyczny! Bo wówczas nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia. Co więcej dotlenia się mózg i poprawia się ciśnienie krwi, co sprawia, że mamy zdecydowanie więcej energii do życia.

Ponadto doskonale wpływa na naszą kondycję fizyczną i kształtuje sylwetkę, w szczególności nogi i pośladki. Wysmukla łydki i napina uda, wzmacnia biodra, mięśnie grzbietu i brzucha. Bardzo istotny jest fakt, iż jazda na rowerze nie obciąża stawów, jak na przykład bieganie, gdyż cały ciężar naszego ciała spoczywa na siodełku. Jest również idealnym sposobem na zwiększenie wytrzymałości.

Podczas rowerowej wycieczki zapewniamy sobie nie tylko utratę nadprogramowych centymetrów, ale również poprawę funkcjonowania układu oddechowego i układu krążenia. Zmniejsza się również ryzyko występowania żylaków na nogach, a przebywanie na świeżym powietrzu dodatkowo poprawi wygląd cery.

Rowerem dojedziesz wszędzie – taki kolejny plus. Niestraszne drogowe korki, remonty, przepełnione tramwaje. I uwaga! Nie trzeba go tankować, ani płacić za bilet. Również naprawa jednośladu kosztuje całkiem niewiele. Ponadto im więcej rowerów na naszych drogach, tym mniej samochodów, hałasu i czystsze powietrze.

 


 

Facebook Comments

Najnowsze tematy