Chociaż wzorcowy sylwester kojarzy nam się z całonocną zabawą, szampanem i fajerwerkami, niejeden z nas dosyć ma całej tej otoczki. Stary rok możemy pożegnać w zupełnie innej atmosferze i wcale nie oznacza to, że z góry skazani jesteśmy na nudę. Alternatyw jest wiele, wśród nich pojawia się także wersja „romantyczna”, czyli sylwestrowa noc tylko we dwoje.

W domowym zaciszu możemy bawić się przednio, zwłaszcza, kiedy mamy obok siebie ukochaną osobę. Pomysłów na to, jak najlepiej wykorzystać wspólny sylwestrowy czas jest bardzo wiele.

Bądźmy tylko dla siebie!

Zacznijmy od najważniejszego – przez cały rok rzadko kiedy poświęcamy sobie maksimum uwagi. Pochłaniają nas codzienne obowiązki, jesteśmy przemęczeni i zestresowani, walczymy z czasem, próbując odgrywać wszystkie przypisane nam role społeczne. Nawet w święta – kiedy pochłonięci jesteśmy przygotowaniami – czasu „tylko dla siebie” po prostu nie starcza. Noc sylwestrowa może być więc doskonałą okazją do nadrobienia strat. Mamy kilka, a nawet kilkanaście godzin na wspominanie minionego roku, rozmowę o planach na przyszłość i noworocznych postanowieniach – także tych dotyczących związku.

Oczywiście to nadrabianie całorocznych strat w „byciu razem” możemy sobie świetnie urozmaicić. Tańce do ulubionych przebojów, maraton filmowy, gry planszowe, karaoke czy quizy.

To wszystko warto jednak poprzedzić romantyczną kolacją – i nawet jeśli nie jesteśmy mistrzami kuchni postarajmy się przygotować ją sami.

Stwórz wyjątkowe menu

Propozycji na proste, ale eleganckie dania jest wiele – możemy przygotować jakiś pyszny makaron, np. z kurczakiem, szpinakiem i suszonymi pomidorami albo grillowanego łososia na sałacie. Możemy zainspirować się czyimiś przepisami albo po prostu ugotować ulubione danie naszego partnera. Pamiętajmy także o przystawkach – wytrawnych albo owocowych (w końcu cała noc przed nami!)  i oczywiście białym albo czerwonym wytrawnym winie. Sylwestrowe menu warto opracować odpowiednio wcześnie, aby zdążyć z kupnem wszystkich potrzebnych składników.

Stwórzmy także niezapomnianą romantyczną atmosferę. W zależności od tego, jaka estetyka jest nam bliższa, kolację możemy zjeść w szykownych strojach przy ozdobionym świecami stole albo na kocu przed kominkiem.  Włączmy nastrojową muzykę i bądźmy tu i teraz.

A wcześniej…

Zanim jednak zaszyjemy się w domu, możemy zaprosić naszą drugą połowę na jakiś noworoczny koncert, operę albo spektakl teatralny. To idealny pomysł, zwłaszcza jeśli obydwoje lubimy kulturę, a na co dzień brakuje nam na to czasu.  Tego typu wydarzenia zwykle urozmaicone są zwykle symboliczną lampką szampana albo innymi niespodziankami.

Poza domem…

Jeśli za wszelką cenę nie chcemy zostawać tego dnia w mieszkaniu, wspaniały Sylwester we dwoje możemy także spędzić wynajmując jakiś przytulny domek w górach albo na wsi. Zmiana otoczenia może okazać się bardzo dobrym krokiem, zwłaszcza jeśli mieszkamy w środku miejskiej dżungli, która zdecydowanie nie sprzyja relaksowi.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy