Czasami zdarza się, że przez wiele obowiązków w codziennym życiu i pracy przestajecie wraz z partnerem spędzać ze sobą czas. Sprawia to, że zaczynacie się od siebie oddalać, warto więc znaleźć takie czynności, które możecie wykonywać wspólnie. Naszą propozycją jest wspólny trening!

Wiele plusów

Wspólne ćwiczenia mogą za sobą nieść wiele dobrego. Po pierwsze czas, który każde z Was poświęca na trening możecie spędzić razem, a nie osobno. Poza tym może dzięki temu będziecie mieli okazję zrobić coś wspólnie również w domu – możecie np. razem przygotować kolację i opowiedzieć sobie wzajemnie o tym, co spotkało Was w ciągu dnia. Wspólny trening to także większa motywacja, kiedy jedno z Was będzie chciało sobie odpuścić, drugie sprawi, że dalej będzie walczyć. O wiele bardziej chce nam się coś robić, kiedy ktoś robi to razem z nami, wspiera nas w trudnych momentach i cieszy się z wszystkich sukcesów.

Jak można ćwiczyć razem?

Podczas treningu z partnerem możemy wyćwiczyć tyle samo partii ciała, jak i w trakcie samotnego treningu. Zestawy dla par pozwalają świetnie pracować nad mięśniami brzucha, grzbietu, ramion czy nóg. Przykładowe treningi możemy znaleźć w Internecie, poniżej propozycje:

Dostosujcie się

Oczywiste jest, że mężczyźni mają inne możliwości i predyspozycje fizyczne niż kobiety. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować tempo treningu i wybrać takie ćwiczenia, aby były odpowiednie dla każdego z partnerów. Podobnie, jeśli Twój partner dopiero zaczyna przygodę z aktywnością fizyczną nie złość się na niego, że szybciej się męczy. Na wszystko potrzeba czasu. Jeśli jedno potrzebuje chwili odpoczynku, a drugie chce pracować dalej, niech dokończy trening – ważne jest, że i tak spędziliście czas razem.

Razem, ale osobno

Wspólny trening wcale nie musi oznaczać wykonywania tych samych ćwiczeń. Jeśli każde z Was ma swoje ulubione zestawy, spróbujcie je wykonywać razem – ale każdy swój. Jeżeli Twój partner jest fanem biegania, a Ty wolisz jeździć na rolkach nic nie stoi na przeszkodzie byście wyszli na ścieżkę razem. Na siłownię również możecie pójść we dwoje – to nic, że Ty wolisz bieżnię, a partner trening ze sztangą, możecie przecież w trakcie treningu rozmawiać ze sobą albo po prostu czuć swoją obecność. Wspólny trening to naprawdę wspaniała zabawa i każda para lubiąca aktywność fizyczną powinna takiego treningu spróbować.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy