Kobiety aktywne zawodowo, które są w związkach i myślą o dzieciach, w pewnym momencie stają przed niezwykle trudnym wyborem – kariera czy dziecko? Dlaczego tak się dzieję? Istnieje bowiem stereotyp, który mówi o tym, że kobieta nie może mieć tych dwóch rzeczy naraz – to nieprawda.

Kobieta powinna zajmować się domem, dbać o ciepło domowego ogniska, wyprawiać dzieci do szkoły – z takim stereotypem ciągle się spotykamy. Nie ma w takim schemacie miejsca na pracę zawodową. Właśnie dlatego kobiety muszą wybierać – jedno albo drugie. Jest to jednak przestarzały stereotyp, można bowiem być i szczęśliwą mamą i kobietą sukcesu jednocześnie.

Organizacja przed narodzinami dziecka

Decyzja o powiększeniu rodziny powinna być przemyślana, dziecko bowiem to duży obowiązek. Jeśli rozważyłaś już wszystkie „za” i „przeciw”, oraz Twój partner pragnie nowego członka rodziny tak samo jak Ty, to znaczy, że jesteście na dobrej drodze. Dobrze w takim wypadku usiąść wspólnie i zastanowić się nad tym jak to będzie wyglądało. Porozmawiaj ze swoim partnerem o podziale obowiązków, przemyśl sprawy związane ze swoją pracą i spróbuj pozbyć się wszelkich wątpliwości.

Kiedy pojawia się nowy członek rodziny

Ciąża to okres, w którym z pewnością najdą Cię pewne obawy przed tym, jak teraz będzie wyglądało Twoje życie. Jednak, mimo tego, że prawdopodobnie zmieni się ono o 360 stopni, nie będzie to zmiana na gorsze. Przez pierwsze kilka miesięcy będziesz mogła w pełni nacieszyć się urokami macierzyństwa, jednak przyjdzie taki moment, w którym będziesz musiała wrócić do pracy. Dobrze jest się do tego przygotować – zrób research żłobków w okolicy swojej pracy lub pracy partnera. Jeżeli nie chcesz zostawiać dziecka w żłobku, być może babcie będą mogły zostać z maluchem. Pamiętaj, że jeśli chcesz być aktywnie zawodową mamą, musisz mieć oparcie w partnerze oraz bliskich osobach. Dzięki temu łatwiej Ci będzie pogodzić obowiązki macierzyńskie z zawodowymi, bez obawy przed tym, że któreś z nich możesz zawalić.

Macierzyństwo to przepiękna sprawa i wcale nie musi oznaczać końca kariery zawodowej. Na świecie istnieje wiele kochających mam, które robią oszałamiające kariery – weź przykład z Victorii Beckham, Shakiry czy Jennifer Lopez. Pamiętaj – każda kobieta ma prawo realizować się zawodowo, jednocześnie ciesząc się każdego dnia uśmiechem własnych pociech:)

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy