26 Cze

Uwolnij się od przeszłości, a będziesz szczęśliwsza!

Wszystko to, co przeżyliśmy kształtuje naszą osobowość. Niestety zdarza się również tak, że wydarzenia z przeszłości stanowią blokady przed rozwojem. Aby być w pełni szczęśliwym i cieszyć się życiem musisz uwolnić się od przeszłości.

Przeszłe doświadczenia mogą odcisnąć na nas ogromne piętno, jednak kiedy nie wciąż rozpamiętujemy: dawne krzywdy, kłopoty z partnerem lub dziećmi, smutne chwile,  ranimy siebie i swoich bliskich. Zamykamy się na nowe przeżycia i marnujemy swój cenny czas. Nie warto wciąż na nowo liczyć krzywd, jakie nam wyrządzono i żałować decyzji, które już zapadły. Należy skupić się na tym, co dzieje się „tu i teraz” i żyć pełnią życia, aby do naszych żali nie doszły jeszcze zmarnowane okazje do bycia szczęśliwą.

Pogódź się z przeszłością

Nie można zmienić przeszłości. Dlatego nie warto szczegółowo analizować wydarzeń i zastanawiać się „co by było, gdyby…”. Teraz  już nic się nie zmieni, a jedyne, co możesz zrobić to pogodzić się tym. Każdy z nas popełnia błędy, ale właśnie one powinny być naszą siłą napędową, a nie hamulcem. Ważnym krokiem w uwolnieniu się od przeszłych wydarzeń jest zaakceptowanie tego, co się stało, dzięki temu będziesz mogła odetchnąć z ulgą. Pomyłki uczą nas tego, jak postępować w przyszłości, dlatego nie można winić się za popełnienie błędu, a raczej starać się zrozumieć, co poszło nie tak. W ciągu całego naszego życia jesteśmy zmuszeniu do podejmowania decyzji, często są one błędne. Mimo to, nie możemy wciąż wspominać  – to powoduje, że stoimy w miejscu. Musimy nauczyć się godzić z pomyłką, a także nauczyć się wybaczać. Jeśli ktoś Cię zranił spróbuj z nim porozmawiać, czas leczy rany, dlatego z jego upływem każde z Was będzie miało bardziej racjonalny pogląd na sprawę. Jeśli to Ty kogoś zraniłaś nie bój się przeprosić, nawet po wielu latach – jeżeli ma to pomóc, nie liczy się, ile czasu minęło.

Nie bój się zmian

Jeśli już przyzwyczaiłaś się do uczucia, które się w Tobie zakorzeniło na pewno zmiana będzie wywoływała w Tobie lęk. Wszystko, co nowe i niepewne wzbudza w nas strach, jednak musimy stawić mu czoła. Pozbycie się negatywnych emocji zmieni wiele w Twoim życiu, ale będzie to z pewnością zmiana na dobre.  Spróbuj wyobrazić sobie, jak mogłoby wyglądać Twoje życie, jeśli przestaniesz się bać i zastanów się nad tym, czego tak naprawdę się boisz. Wizualizacja lęku pozwoli Ci go zrozumieć i zwiększy szanse na pokonanie go.

Pamiętaj, że przeszłość nie powinna determinować Twojej przyszłości. Jeśli tylko pozbędziesz się tych złych wspomnień, będziesz mogła ruszyć do przodu i zacząć żyć pełnią życia.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy