24 Cze

W poszukiwaniu równowagi…

Jak odnaleźć i utrzymać równowagę? Gdzie jest ten złoty środek, który sprawia, że nasze życie staje się harmonijne i uporządkowane? W poszukiwaniu odpowiedzi na to, jak osiągnąć balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym, spotkałam się z naprawdę cudownymi osobami.

Wszyscy moi goście urzekli mnie swoją wyjątkowością, wrażliwością, a zarazem pewnością siebie. Każdy z nich jest inny, ale łączy ich jedno – umiejętność zachowania równowagi mimo wielu ról, które muszą spełniać.

 

Jednym z moich gości była Sonia Bohosiewicz. Rozmawiając ze sobą, poruszyłyśmy kwestię zachowania równowagi pomiędzy byciem matka i żoną a aktorką. W dzisiejszych czasach, od kobiety wymaga się, aby pełniła bardzo wiele ról. Musi być ona zarówno super matką, super żoną, jak i super kochanką, a do tego spełniać się zawodowo. Sposobem Sonii na utrzymanie balansu jest oddzielenie świata artystycznego i zawodowego od świata osobistego. Wracając do domu, Sonia ściąga „teatralną maskę”, zamienia „sceniczny kostium” na dres i staje się z aktorki stuprocentową matką. Pomimo konieczności odgrywania wielu ról, w każdej sytuacji należy pozostać sobą. To właśnie prawdziwość Sonii pozwala jej być jednocześnie idealną matką, jak i niesamowitą aktorką.

 

Moimi gośćmi byli także Kuba Wesołowski i Ania Cieślak. To właśnie inni ludzie, przyjaciele i najbliżsi pozwalają im zachować równowagę. Dla Kuby, który świetnie godzi bycie aktorem, biznesmenem i przyjacielem, przepisem na osiągnięcie balansu jest wzajemne wsparcie i uzupełnianie się. Rozmawiając z Anią Cieślak uznałam, że jest ona niesamowicie opanowaną osobą, która doskonale wie, czego chce. Równowagę pozwala jej zachować ciągłe uczenie się, szczególnie od ludzi starszych, bardziej doświadczonych. Najlepszym sposobem na osiągnięcie balansu jest robienie tego, co robić trzeba, bez wykonywania zbędnych czynności. Aby osiągnąć równowagę należy przemyśleć to, co się mówi i robi, umieć przyznać się do błędu i słuchać innych.

 

Rozmawiałam także z ludźmi, którzy już od najmłodszych lat funkcjonują w świecie showbiznesu: Maćkiem Musiałem i Natalią Kukulską. W rozmowie ze mną, Maciek stwierdził, że to właśnie jego praca jest jego najlepszą rozrywką i największa pasją. Aby osiągnąć życiową harmonię, temu co się kocha, trzeba poświęcić się w 100 procentach. Złotym środkiem Natalii na osiągnięcie równowagi jest dystans do siebie i do życia. Najważniejsze jest mieć poczucie humoru i umieć się z siebie śmiać. Aby utrzymać balans, trzeba zachować umiar w tym, co się robi i nie popadać w skrajności.

 

W dzisiejszych czasach, tempo życia jest tak szybkie, że często nie mamy nawet chwili, by złapać oddech. Zbyt dużo i zbyt intensywnie pracujemy, stawiając karierę na pierwszym miejscu. Brakuje nam czasu dla siebie, a co dopiero dla innych. Historie moich gości pokazują jednak, że osiągnięcie równowagi jest możliwe. Należy wyciągnąć z życia parę wniosków i pozwolić sobie na chwilę refleksji. Często zwyczajnie brakuje nam cierpliwości, chcemy zrobić zbyt dużo rzeczy naraz, gubiąc wtedy naszą równowagę. Zdarza się, że tracimy jedno na rzecz drugiego. Nie możemy starać się być najlepszym we wszystkim, ale musimy skupić się na tym, co jest dla nas najważniejsze. Aby osiągnąć balans trzeba umieć oddzielić pracę zawodową od życia osobistego, czasem zrobić coś dla siebie, być po prostu sobą i mieć umiar. Jaki jest ten złoty środek, który pozwala na zachowanie równowagi? Okazuje się, że po prostu trzeba umieć kochać siebie, bo bez tego nie jesteśmy w stanie kochać innych.

A jaki jest Wasz sposób na życiową równowagę?

 

Karolina Malinowska

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy