Jest wiele sportów, które można uprawiać, aby dbać o zgrabną sylwetkę. Każdy z nas ma swoje ulubione zajęcia – dla jednych to może być fitness, dla innych bieganie, dla kogoś innego pływanie, a dla niektórych może to być jazda na rowerze. Dlaczego warto postawić właśnie na rower?

Jazda na rowerze przynosi korzyści nie tylko naszemu zdrowiu oraz naszej sylwetce. Jest także doskonałym zajęciem do spędzania wolnego czasu i pozwala zaoszczędzić nasz czas, pieniądze, a dzięki przemieszczaniu się takim środkiem lokomocji dbamy o środowisko.

Zdrowie i figura

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że jazda na rowerze to doskonały sposób na zrzucenie „nadprogramowych” kilogramów. Jeśli marzysz o pięknych nogach – rower jest właśnie dla Ciebie. Podczas jazdy najmocniej pracują łydki oraz mięśnie ud. Rower pozwoli nam też ukształtować piękne pośladki oraz mięśnie klatki piersiowej. Jest również odpowiednim sportem dla tych, którzy mają problemy ze stawami – jazda na rowerze nie obciąża bowiem stawów i kości. Wzmacnia również mięśnie pleców, a co za tym idzie kręgosłup, o który należy dbać przez całe życie. Jazda na rowerze pomaga również dotlenić narządy wewnętrzne i pozytywnie wpływa na pracę serca.

Czas wolny

Jazda na rowerze może być również fajnym rozwiązaniem na spędzanie wolnego czasu. Rowerowe wycieczki mogą okazać się świetnym zajęciem dla całych rodzin, które dzięki temu spędzą wspólnie trochę czasu i zacieśnią więzy. Uprawianie sportu powoduje wydzielanie endorfin, więc podczas wysiłku jesteśmy w dobrym nastroju. Jazda na rowerze pozwoli nam również na pozbycie się stresu oraz chwilę relaksu.

Środowisko

Rower w przeciwieństwie do innych środków transportu, takich jak samochód czy autobus nie wydziela spalin. W związku z tym jest przyjazny dla naszego środowiska naturalnego. Obecnie skażenie otaczającej nas natury jest bardzo wysokie, dlatego dobrze jest o nie zadbać wybierając rower zamiast samochodu, np. jadąc do pracy.

Oszczędza czas

Mówiąc o dojeździe do pracy – ile razy spóźniłaś się przez gigantyczne korki w centrum miasta, czy to jadąc samochodem czy autobusem? Jadąc na rowerze możesz tego bez problemu uniknąć. W większych miastach znajdziemy wiele ścieżek rowerowych, które sprawnie zaprowadzą nas w każde miejsce, a nawet jeśli ich nie ma, małe rozmiary pojazdu umożliwią nam sprawne przejechanie obok samochodów. Jazda na rowerze pozwala zaoszczędzić czas spędzony na przystankach w oczekiwaniu na autobus oraz na parkingach, kiedy musimy szukać miejsca postojowego.

Oszczędza pieniądze

Ostatnim argumentem będą pieniądze – obecnie litr benzyny jest bardzo drogi, a co za tym idzie podróż sporo nas kosztuje. Bilety miesięczne – choć tańsze – wciąż wymagają od nas inwestycji. Rower dowiezie nas w miejsce docelowe praktycznie za darmo. Jedyne koszty, jakie musimy ponieść, to te związane z utrzymaniem roweru i ewentualnie cena zakupu (jednak mało kto nie posiada w domowym składziku roweru). Rower zmieści się także w niewielkim pomieszczeniu albo na balkonie, więc nie musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami wynajmu garażu czy miejsca parkingowego.

Mamy nadzieję, że nasze argumenty przekonały Was do wyboru roweru.  A może Wy macie jeszcze inne argumenty przemawiające za jazdą na rowerze? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy