Z wykształcenia jestem dietetykiem, trenerem personalnym, fizjoterapeutą. Publikuję artykuły eksperckie w działach zdrowie w portalach: Onet.pl, Interia.pl, Gazeta.pl, Eksmagazyn.pl. Na swoim kanale na YT regularnie publikuję autorskie materiały wideo dotyczące zdrowego stylu życia, aktywności i kuchni. Od blisko roku jestem redaktorem naczelnym magazynu Lifestyle Coach, gdzie również doradzam czytelnikom, jak dbać o zdrowie i smukłą sylwetkę.

Moja praca jako dietetyka i trenera ma znacznie szerszy charakter. Nie zajmuję się jedynie żywieniem i typowym wysiłkiem. Moim zadaniem jest kompleksowa zmiana stylu życia. Dieta i trening to pojęcia zwykle utożsamiane z kształtowaniem sylwetki. To oczywiście ważny aspekt, ale nie jedyny. Coraz częściej ludzie zwyczajnie zaczynają dbać o siebie, chcą cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem, a nie jedynie idealnym ciałem. Staram się pokazywać, że droga do tego jest wielopłaszczyznowa, nawyki żywieniowe, formy wysiłkowe, ale również szereg zmian w codziennym życiu. Zdrowy styl życia, to nie idealne śniadanie czy trening 5 razy w tygodniu, ale szereg świadomych zmian, które towarzyszą nam przez całe życie i sprawdzą się zarówno w pracy, podczas służbowego wyjazdu, wakacyjnego wypoczynku czy szykowania lunchu dla dzieci.

Trenuję i doradzam w żywieniu każdemu, kto decyduje się zmienić coś w swoim życiu. Po pierwsze nigdy nie pracuję z więcej niż z 3 osobami. Moim zadaniem jest poświęcenie maksymalnie dużo czasu i uwagi moim podopiecznym. Wszystko zaczyna się od indywidualnej konsultacji, zwykle trwa ona około 3 godzin. Podczas jej trwania dobrze poznaję osobę, z którą będę pracował. Zbieram informacje o obecnym żywieniu, poziomie aktywności, trybie życia, pracy zawodowej, kompozycji ciała, stanie zdrowia, poznaję oczekiwania i cele, upodobania żywieniowe i treningowe. Dalsze postępowanie jest bardzo różne, zwykle polega na przygotowaniu spersonalizowanego planu działania. Składa się on z żywienia (zwykle około 100 indywidualnie dobranych przepisów), różnorodnych form aktywności oraz codziennych nawyków. Plan musi być „wygodny”, nie może zaburzać codziennych obowiązków i drobnych przyjemności, od których jesteśmy uzależnieni.

Czasem zmiany trzeba wprowadzać metodą małych kroków, czasem można zrobić to znacznie szybciej, to zawsze kwestia indywidualna. Dalsza współpraca trwa zwykle kilka miesięcy, w trakcie których stosownie modyfikuję plan, regularnie prowadzę spotkania i edukuję moich podopiecznych. Tak, by po pewnym czasie nie tylko osiągnęli założony cel, ale przede wszystkim nauczyli się świadomie dbać o swój nowy styl życia.

Rok temu wydałem swoją pierwszą książkę „FIT jest sexy!”, która sprzedała się w nakładzie ponad 50 tys. egzemplarzy. Obecnie wydaję 2. książkę „FIT od Kuchni”, która ukaże się na rynku w maju 2014 roku.

W dziale „Organizm” w serwisie Twojarownowaga.pl będzie można znaleźć porady dotyczące zdrowego stylu życia, aktywności, diety, smakowite przepisy, plany treningowe, ciekawostki dotyczące dbania o sylwetkę. Dzięki tej współpracy mam nadzieję dotrzeć do kolejnych czytelników, którzy znajdą w sobie odwagę i ochotę, aby do swojego życia wprowadzić zmiany, które zaowocują lepszym samopoczuciem, lepszą kondycją i, przede wszystkim, zdrowiem!
Zapraszam do lektury moich artykułów, w których będę się starał poruszać tematy z szeroko pojętego zakresu „zdrowego stylu życia i aktywności”, które Was najbardziej zainteresują.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy