Po raz kolejny, pokonując tę samą trasę do domu, zastanawiasz się, co tak właściwie robisz ze swoim życiem? Ta sama praca, która w sumie nie daje ci satysfakcji, miejsce w którym żyjesz wcale ci się nie podoba, a twój związek nie daje ci szczęścia? To czas na zmiany, czas na odnalezienie własnej drogi.

Wielu z nas boi się zmian, bo wiążą się one dla nas z czymś nieznanym, niewiadomym. Stoimy w miejscu, bo jest dobrze tak jak jest. W duchu jednak marzymy o czymś innym – o podróżach, innej karierze, wielkiej miłości. Dlaczego, więc tego nie realizować? Zacznij robić to, co kochasz!

Podsumowanie

Na początek czas na bilans. Zastanów się w jakim miejscu teraz jesteś, a w jakim tak naprawdę chciałabyś być? Czy to, co robisz daje Ci poczucie spełnienia, uszczęśliwia Cię? W większości przypadków okazuje się, że robimy to, co wydaje nam się słuszne, a nie to, co chcemy robić. Nie daje nam to praktycznie żadnej satysfakcji, ale robiąc to czujemy się bezpieczni. Wychodzimy za mąż z rozsądku, podejmujemy pracę, która pozwoli nam na drogie ubrania czy samochody i mieszkamy w mieście, bo stąd bliżej nam do pracy. Podejmujemy życiowe decyzje, kalkulując – zazwyczaj jednak, zastanawiamy się, czy to, co zrobimy przyniesie nam zyski, a nie czy da nam szczęście. Być może to jest czas, aby to zmienić?

Nie oglądaj się na innych

Boimy się tego, co powiedzą o nas inni, dlatego nie robimy wielu rzeczy, które chcielibyśmy zrobić. Nie zakładamy pewnych strojów, bo martwi nas opinia osób w autobusie, którzy przecież zupełnie nas nie znają. Wiele osób nie wybiera takiej ścieżki kariery o jakiej marzy, bowiem nie chcą zostać potępieni przez swoich  bliskich. Nasuwa się tutaj jednak jedno ważne pytanie – czy inni ludzie przeżyją życie za nas? Nie! Dlaczego więc, przejmować się ich opiniami czy osądami? Czy oni będą za nas szczęśliwi? Nie! Dlaczego więc, mamy kierować się utartymi schematami? Musimy uświadomić sobie, że to nasze życie i powinno wyglądać tak, jak my tego chcemy. Indywidualizm jest istotny – jeżeli marzysz o tym, aby zwiedzać świat – zrób to! Jeśli zawsze chciałaś być malarką, zacznij malować! Pamiętaj, że najważniejsze jest to, czego my potrzebujemy, pragniemy, o czym marzymy. W życiu powinniśmy kierować się własną ścieżką, a nie taką, którą wydeptali dla nas inni.

Pamiętaj!

Życie mamy niestety tylko jedno, dlatego warto być świadomym konsekwencji swoich wyborów. Jeżeli porzucisz swoje marzenia, na rzecz marzeń innych osób, w pewnym momencie będziesz żałować, że to zrobiłaś. Może się jednak okazać, że będzie już za późno. Właśnie dlatego przy podejmowaniu decyzji, czasem warto być egoistą i swoje cele stawiać ponad cele innych. Pamiętaj, że w życiu po prostu warto być szczęśliwym.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy