Ile razy zdarzyło Ci się nie zrobić czegoś, bo zabrakło motywacji? Pewnie nie raz! Nie martw się jednak, nie jesteś sama. Na świecie, codziennie mnóstwo ludzi nie podejmuje działania, bo brakuje im motywacji. Gdzie ją znaleźć i jak to zrobić?

Żeby znaleźć pracę, trzeba najpierw zacząć szukać, żeby nauczyć się angielskiego, trzeba zapisać się na kurs, żeby zacząć biegać, musisz wstać z łóżka… Zapewne słyszałaś, a nawet sama kiedyś powiedziałaś „gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce”. Niewątpliwie narzekanie na brak chęci wychodzi nam dobrze. Co jednak zrobić, żeby niechęć do działania, zamienić w chęć?

Po pierwsze – zastanów się…

… nad tym czego chcesz. Kiedy będziesz miała przed oczami swoje cele, łatwiej będzie Ci się zmotywować. Ukierunkowanie się na konkretne zadanie, pozwala zwiększyć efektywność. Weź kartkę, zapisz wszystko, co zawsze chciałaś osiągnąć – czy spełniłaś te marzenia? Nie? Dlaczego? Bo za trudne? Nic nie jest za trudne, jeżeli się tego chce. Ważne jednak, żeby obrane cele, naprawdę były Twoimi marzeniami – Twoimi, nie marzeniami mamy, taty czy chłopaka.

Po drugie – zaplanuj

Jeżeli już wyznaczyłaś sobie cele, rozpisz krok po kroku, jak można to osiągnąć. Nie zrażaj się niepowodzeniami – jeżeli, któryś z kroków zajmuje więcej czasu, albo trudności nie możesz się zniechęcać! Spróbuj raz, drugi, trzeci… i kolejny, i kolejny, aż w końcu się uda i przejdziesz do następnego kroku.

Po trzecie – poszukaj wsparcia

Osoby nam bliskie, są dla nas najlepszym wsparciem i często motywacją. Poproś ich, żeby pomogli Ci osiągnąć Twoje cele. Dzięki temu w trudnych momentach, będą mogli Cię zmotywować do działania. Być może Twój cel, jest również ich celem? A przecież we dwoje zawsze raźniej!

Po czwarte – działaj

Kiedy zaczniesz działać, będziesz chciała więcej i więcej! Jeśli coś nam wychodzi, to jest to dla nas najlepszą motywacją do dalszej pracy nad swoimi marzeniami i swoimi celami.

Po piąte – ciesz się…

… z osiągniętych celów. Jeżeli dotrzesz do tego punktu, to znaczy, że udało Ci się odnaleźć swoją motywację! Brawo! Wykonanie ciężkiej pracy i osiągnięte efekty, również są dla nas wielką siłą napędową do dalszych działań. Skoro udało się raz, uda się i drugi. Nie spoczywaj na laurach, spełniaj marzenia!:)

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy