Wiele osób uważa, że przekroczenie pewnej "magicznej" granicy wieku zmienia życie diametralnie. Niektórzy sądzą, że ukończenie 40 lat oznacza koniec pewnej epoki, a życie po 40 nie może być już tak samo ciekawe jak wtedy, gdy miało się 20, 30 lat. My nie zgadzamy się z takimi stereotypami i walczymy z nimi. Uważamy, że życie po 40 tak naprawdę dopiero się zaczyna… dlaczego?

Chociażby dlatego, że nie ma lepszego wieku na spełnianie marzeń. „40 lat minęło, jak jeden dzień…” i nawet się nie spostrzegłaś, a dzieci są już na tyle duże, że potrafią same o siebie dobrze zadbać, wciąż jesteś jeszcze pełna sił i zdrowia, zaś Twoja sytuacja życiowa jest stabilna. To idealny moment na rozpoczęcie „nowego” życia. Co można więc robić po 40.?

Podróżować

Zawsze chciałaś zwiedzać świat, ale nie było na to nigdy odpowiedniego momentu? Zrób to teraz! Spakuj walizkę, weź urlop w pracy i wyrusz w miejsce, które zawsze chciałaś zobaczyć. Obecnie biura podróży oferują wycieczki w najdalsze oraz najciekawsze zakątki świata – Azja, Afryka, Ameryka – możesz być wszędzie, gdzie tylko chcesz!

Kształcić się

Twoim marzeniem było zostać inżynierem, ale życie potoczyło się inaczej? Nic straconego! Obecnie wiele uczelni oferuje zajęcia dla dorosłych, dlatego każdy wiek jest odpowiedni do zdobycia wyższego wykształcenia. Być może dyplom już nie zmieni Twojej kariery zawodowej, ale zapewni Ci na pewno mnóstwo satysfakcji, a Twoja rodzina z pewnością będzie z Ciebie bardzo dumna.

Inną możliwością jest również nauka języków obcych – w Twoim mieście na pewno znajduje się chociaż jedna szkoła językowa, a jeśli nie, to w niedalekiej odległości jakaś powinna się znaleźć.

Zadbać o figurę

O swoje zdrowie powinno się dbać całe życie, dlatego zdrowe odżywianie i fitness pomoże Ci zachować energię do działania. Warto zapisać się na zajęcia do pobliskiego klubu sportowego czy zacząć biegać albo jeździć na rolkach. Twoje ciało i umysł (tak! Aktywność fizyczna świetnie wpływa na samopoczucie psychiczne) na pewno będą Ci wdzięczne.

Nauczyć się grać na instrumencie

Pianino, skrzypce, gitara, saksofon, a może perkusja? Nigdy nie jest za późno na naukę – tyczy się to również instrumentów. Być może nie zostaniesz już sławnym wirtuozem, ale jeżeli zawsze podziwiałeś muzyków, każdy wiek jest dobry, żeby zostać jednym z nich. Poszukaj ogłoszeń w sieci, na pewno jakaś szkoła oferuje zajęcia dla dorosłych.

… i wiele więcej

Wymienione powyżej zajęcia to jedynie garstka tego, co rzeczywiście można robić po 40. Jeśli tylko odważysz się na zrobienie pierwszego kroku, cała reszta pójdzie gładko. Nie bój się, nie zastanawiaj, przecież wszyscy wiedzą, że „do odważnych świat należy”. Ten świat może być Twój!

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze tematy